Reklama

Jak mierzyć się w pasie?

W dobie popularności zakupów internetowych, poprawne mierzenie sylwetki jest umiejętnością, bez której ani rusz. Odsyłanie i wymienianie spodni, koszul i sukienek odbiera całą przyjemność ze sprawienia sobie nowej części garderoby. Prawidłowe zmierzenie obwodów ciała przydaje się także wszystkim osobom, które dietą i treningami intensywnie pracują nad wyglądem sylwetki. Jednym z najbardziej problematycznych zagadnień jest to, jak zmierzyć się w pasie. W którym miejscu dokonać pomiaru, by był wiarygodny? Wiedzieliście, że w czasie pomiarów pora dnia także ma znaczenie?

Reklama

Talia i pas to nie to samo!

Zdarza się, że te dwa pojęcia są stosowane zamiennie. Może to skołować niejedną osobę, która na co dzień nie ma zbyt wiele do czynienia z krawiectwem. Warto więc zapamiętać: talia i pas, choć znajdują się blisko siebie, nie odnoszą się do tej samej części ciała.

Talia wyznacza najwęższe miejsce tułowia między biustem a pępkiem. Odznacza się zwłaszcza u kobiet. W takim razie gdzie mierzyć obwód pasa? Skup się na okolicach pępka lub skieruj 1-2 cm niżej. Jest to miejsce szersze od talii. Ich rozróżnienie ma ogromne znaczenie, gdy mowa o perfekcyjnym dobraniu rozmiaru ubrań.Kiedy mierzyć obwody ciała?

Osoby, które trenują i zależy im przede wszystkim na wyrzeźbieniu sylwetki i ocenie zmian zachodzących w ciele, powinny mierzyć się z samego rana na czczo. Jeśli twoim celem jest dobranie koszuli lub spodni, które będą leżeć perfekcyjnie, pomiaru dokonuj między posiłkami, np. dwie godziny po śniadaniu. Nigdy nie należy robić tego po obfitym posiłku.

Jak zmierzyć się w pasie?

Zaopatrz się w elastyczną miarkę krawiecką, którą bardzo łatwo jest manewrować. Jeśli nie masz wprawy i obawiasz się o błędy w sprawdzeniu wymiarów, możesz poprosić o pomoc kogoś bliskiego.

Mierzenia obwodu nigdy nie wykonuj przez ubranie. Unieś koszulkę - tak, by miarka przylegała do nagiego ciała.

Stań prosto i w lekkim rozkroku - na szerokość bioder. Wyprostuj plecy, ale stój swobodnie. Wciąganie lub wypychanie brzucha nie doprowadzi do wiarygodnego pomiaru. Miarka powinna przylegać do ciała, ale go nie ściskać. Gdy złączysz ze sobą początek metra krawieckiego i punkt wskazujący wartość liczbową, przesuń taśmę kilka razy w prawo i w lewo dla upewnienia się, że miarka nie odstaje ani nie wżyna się w ciało.

Jak dobrać rozmiar ubrań: Co jeszcze można zrobić?

Sprawdzenie swoich aktualnych wymiarów to podstawa. Dobrym sposobem na wybranie odpowiedniego rozmiaru nowej części garderoby jest zmierzenie starego ubrania, w którym czujesz się dobrze i wygodnie. Rozłóż je na płasko, a podczas mierzenia nie naciągaj materiału. Patent ten pomoże rozwiać wątpliwości.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama