Reklama

Jak czyścić białe buty?

Białe buty są niezwykle popularne i często noszą je zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wykonywane są z różnych materiałów, co sprawia, że ich czyszczenie może wydawać się trudne, zwłaszcza jesienią. Zabrudzenia są bardzo widoczne, dlatego białe obuwie trzeba regularnie pielęgnować. Jeśli butów nie można wyprać w pralce, należy wypróbować jedną z metod, które przedstawiamy niżej. Jak pielęgnować białe buty? Po jakie domowe sposoby najlepiej sięgnąć?

Zabrudzenia z błota

Wkładanie białych butów w czasie deszczu nie jest najlepszym pomysłem. Jeżeli już pojawiły się na nim plamy z błota, należy, od razu po przyjściu do domu, przetrzeć je zwilżoną szmatką. Jeśli to nie pomaga, posłuż się odrobiną pasty do zębów (musi być biała) oraz szczoteczką. Wcieraj odrobinę specyfiku w podeszwy i materiał z tworzywa sztucznego. Na koniec całość przemyj wilgotną szmatką.

Ocet i soda oczyszczona

Dzięki tym naturalnym składnikom szybko doczyścisz swoje białe buty. Do miseczki wsyp trzy łyżeczki sody oraz dodaj wody tyle, aby po wymieszaniu powstała gęsta pasta. Mieszanką przecieraj białe buty i odczekaj kwadrans. Na koniec wytrzyj ją wilgotną ściereczką. Ocet możesz nanieść bezpośrednio na zwilżoną gąbkę i delikatnie oraz dokładnie wyszorować całą powierzchnię obuwia.

Sok z cytryny

Sok z cytryny skutecznie usuwa przebarwienia, ale również ma moc wybielającą. Sok jest najbardziej przydatny w wypadku butów tzw. materiałowych. W miseczce przygotuj kilka łyżek soku cytrynowego i wymieszaj go z wodą (w proporcjach 1:1). Wycieraj miksturą dokładnie całą powierzchnię obuwia do momentu, aż zabrudzenia i przebarwienia znikną. Ten sposób jest również doskonały w przypadku odświeżenia butów, ponieważ cytryna błyskawicznie neutralizuje zapachy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama