Reklama

9 sposobów na szybką naprawę garderoby

Gdy się spieszysz lub nagle się coś przydarzy, warto wiedzieć jak taki problem rozwiązać. Czasem zepsuje się zamek, nagle pojawi się plama itd. Wszystkie te problemy można szybko rozwiązać znając na nie sposoby. Oto one:

Reklama

Prasowanie ubrań prostownicą do włosów

Nie masz czasu na wyciąganie deski do prasowania i żelazka? Prostownica świetnie sprawdzi się w prasowaniu bluzki pomiędzy guzikami. Wygładzi również zmięty kołnierzyk i mankiety. Będziesz wyglądać doskonale, kiedy będziesz pod presją czasu.

Usuń napięcie elektrostatyczne za pomocą drucianego wieszaka

Kiedy twoja spódnica przykleja się do ciebie, sięgnij po druciany wieszak. Przeciągnij dłuższą stroną wieszaka po spódnicy i gotowe. Jeśli spódnica się przykleja w nieodpowiednie miejsca, wówczas spryskaj spódnicę lakierem do włosów.

Rozwiązujące się sznurówki

Masz już dość ciągle rozwiązujących się sznurówek? Posmaruj je balsamem do ust, w miejscu, gdzie robi się węzeł, a sznurówki nie będą się rozwiązywały.

Plamy z białego antyperspirantu

Używasz białego antyperspirantu, a przy ściąganiu lub zakładaniu bluzki, zostają na niej białe ślady? Jeśli masz przy sobie dziecięce chusteczki nawilżane, weź jedną i przetrzyj białe ślady. Innym sposobem na pozbycie się białych śladów są rajstopy. Po prostu przetrzyj plamę rajstopami, plamy znikną.

Pumeks na zmechacony sweter

Twój ulubiony sweter już nie wygląda na nowy? Pojawiło się na nim sporo zmechaceń. Nie martw się, z pomocą pumeksu usuniesz nieestetyczne kłaczki. Przeciągnij pumeksem wzdłuż swetra, aby usunąć zmechacenia.

Zacinający się zamek

Odblokuj zacinający się zamek, smarując jego ząbki rysikiem ołówka. Grafit ma świetne właściwości smarujące. Inne skuteczne środki to pomadka do ust lub mydło.

Rozplątywanie naszyjnika

Zdarza się, że naszyjnik zapętli się tak mocno iż ciężko go rozplątać. Pętelki naszyjnika skrop kilkoma kroplami oliwki dla dzieci. Do pomocy przyda ci się prosty przedmiot, taki jak igła lub gwóźdź.

Zabezpieczenie guzików

Nałóż warstwę bezbarwnego lakieru do paznokci na górze guzika (nici utrzymujące guzik). Lakier zabezpieczy nici przed przecieraniem się nici. Dzięki temu zabiegowi guzik nie odpadnie.

Nabłyszczanie butów

Kiedy chcesz szybko przywrócić skórzanym butom blask, użyj skórki od banana. Wewnętrzną stroną skórki potrzyj buty i nabłyszcz je przecierając je chusteczką higieniczną lub papierem toaletowym.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama