Reklama

Oto dlaczego warto masować stopy przed pójściem spać

Masaż jest pewną formą terapii, a także czasem głębokiego relaksu po ciężkim, pracowitym i stresującym dniu. Badania naukowe dowodzą, że nawet jednorazowy masaż niesie ze sobą niezliczone korzyści fizyczne i emocjonalne. Masaż stóp jest formą terapii, która obejmuje oddziaływanie naciskiem o odpowiedniej sile na konkretne obszary stóp, zarówno stacjonarne jak i ruchome.

Techniki wykonywania masażu

Masaż można wykonać na trzy sposoby: z napięciem, wibracją lub ruchem. Oba sposoby wykonywania masażu są w stanie poprawić stan zdrowia fizycznego jak i psychicznego oraz zapewnić odpowiedni relaks.

Masaż można wykonywać przy pomocy palców, rąk, łokci, kolan, przedramion lub specjalnego urządzenia do masażu.

Zalety masażu

Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że jednym z najlepszych masaży jest masaż stóp. Twierdzenie to jest uzasadnione, ponieważ w stopach znajdują się punkty odpowiadające praktycznie każdemu organowi naszego ciała. Możesz to zobaczyć szczegółowo na mapie stóp.

Stosowanie masażu stóp poprawia sen, przepływ krwi i wydzielanie potu oraz stan skóry, utrzymuje też prawidłowe funkcjonowanie mięśni i zapewnia odpowiedni relaks, wpływa na rozciąganie mięśni, poprawia potencjał seksualny, pomaga złagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego oraz skutecznie łagodzi lęki.

Kiedy wykonywać masaże?

Zaleca się, aby masować stopy każdego wieczoru przed snem. Należy pamiętać, że leczenie nie powinno trwać dłużej niż 15 minut. Najlepszy przedział czasowy to granice między 10-15 minut. Twoje zadanie na dziś polega na odnalezieniu w internecie mapy stóp i szczegółowym jej przeanalizowaniu. Kiedy już się z nią zapoznasz, wypisz sobie kilka rzeczy, które według ciebie najbardziej ci dolegają i masuj właśnie te miejsca. Efekt docenisz sam.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama