Reklama

Korzyści zdrowotne z kąpieli z solą magnezową

Większość mieszkańców naszej planety cierpi na niedobór magnezu. To drugi pod względem ilości w naszym organizmie pierwiastek. Reguluje wydzielanie ponad 300 enzymów i ma wpływ na wiele reakcji zachodzących w naszym ciele. Większość z nas nie przyjmuje także wraz z pokarmem wystarczającej ilości magnezu ze względu na to, że spożywana przez nas żywność jest najczęściej przetworzona. Ponadto magnezu brakuje często w glebie, w której hoduje się rośliny uprawne.

Magnez wchłaniany przez skórę

Wchłanianie magnezu przyjmowanego doustnie, zwłaszcza u osób cierpiących na uszkodzenia jelit, może być utrudnione. W takim przypadku kąpiele z solą magnezową lub olejem magnezowym mogą stać się wybawieniem. Skóra jest największym organem w naszym ciele i ma ogromne możliwości absorpcji, filtrowania toksyn i dostarczania organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Stosowanie kąpieli z substancjami zawierającymi magnez może okazać się niezwykle pomocne, gdyż dzięki temu droga magnezu do organów ciała nie wiedzie przez układ pokarmowy, a jego niedobór może być z powodzeniem uzupełniony.

Dobroczynne działanie kąpieli z solą magnezową

Kąpiele z dodatkiem soli magnezowej nie tylko jednak pozwalają na zapobieganie czy leczenie niedoboru magnezu. Ich działanie obejmuje wiele organów organizmu człowieka i ich funkcje. Oto niektóre z korzyści, jakie mogą nam przynieść:

łagodzenie stresu,

zmniejszanie bólu mięśni,

zwiększanie wrażliwości insulinowej,

poprawa krążenia krwi,

łagodzenie bólu głowy,

przyspieszanie procesu gojenia się ran,

poprawa wchłaniania przez organizm innych składników odżywczych,

poprawa stanu pacjentów z chorobami obejmującymi układ oddechowy,

ułatwianie zasypiania,

łagodzenie zmian trądzikowych i innych problemów skórnych,

łagodzenie reakcji alergicznych,

poprawa nawilżenia skóry.

Jak przygotować kąpiel z solą magnezową?

Przygotowanie takiej kąpieli jest niezwykle proste. Potrzebne będą nam do niej następujące składniki:

1 – 2 szklanki soli Epsom lub płatków magnezowych (płatki łatwiej się wchłaniają),

½ szklanki soli himalajskiej lub soli morskiej,

½ łyżeczki naturalnego ekstraktu waniliowego,

10 – 15 kropli wybranego olejku eterycznego (na przykład lawendowego lub miętowego)

Sól i płatki magnezowe mieszamy i polewamy ekstraktem z wanilii i olejkiem eterycznym. Dodajemy mieszankę do wanny z ciepłą wodą. Zanurzamy się na co najmniej 20 minut (najlepiej, aby kąpiel trwała pół godziny). Jeśli potrzebujemy intensywnej terapii (na przykład w przypadku egzemy), można taką kąpiel stosować nawet codziennie. Należy jednak przedtem porozmawiać na ten temat z lekarzem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama