Reklama

Jakie są zalety masażu redukującego?

Aby utrzymać zdrowie i dobry wygląd swojego ciała, konieczne jest trzymanie się zdrowej diety oraz ciągłe uprawianie jakiegoś sportu lub ćwiczeń. Oprócz tego istnieją inne sposoby kontrolowania tych obszarów ciała, o które ciężej się dba, takich jak ramiona, brzuch czy nogi. Jeśli masz problemy z tymi częściami ciała lub występuje u ciebie zwiotczenie skóry, możesz sobie pomóc stosując domowe masaże redukujące. Bardzo łatwo wykonać kremy potrzebne przy tego typu masażach i nie potrzeba do tego dużych nakładów finansowych. Takie kremy pomagające redukować tłuszcz należy nakładać głównie na ramiona, talię, brzuch oraz nogi. Ich działanie polega na redukowaniu tłuszczu oraz cellulitu, a także na polepszaniu przepływu krwi, dzięki czemu maleje prawdopodobieństwo wystąpienia żylaków.

Masaże redukujące ciała pomagają usunąć napięcie oraz stres, łagodzą bóle mięśniowe, polepszają krążenie i sprawiają, że ciało staje się bardziej elastyczne. Musisz wiedzieć, że masaże składają się z serii ruchów wykonywanych na danym obszarze ciała. Jeśli chcesz, aby twoje ciało maksymalnie skorzystało na masażu, będziesz potrzebować alkoholu, rękawicy złuszczającej skórę oraz kremu redukującego tłuszcz.

Przed wykonaniem jakiegokolwiek masażu przetrzyj dany fragment ciała bawełnianym wacikiem, aby pozbyć się zanieczyszczeń. Zrób to delikatnie, aby uniknąć podrażnień!

Używając rękawicy złuszczającej skórę wykonuj okrężne, masujące ruchy. Zaaplikuj krem redukujący i masuj skórę w różnych kierunkach, ale nie ku dołowi, ponieważ może to doprowadzić do zwiotczenia skóry. Masuj delikatnie stosując lekki nacisk, ale ostrożnie, aby nie doprowadzić do powstania siniaków. Na końcu przetrzyj skórę bawełnianym wacikiem.

Czy chcesz zrobić swój własny krem redukujący?

Krem nawilżający

Aby wykonać ten krem włącz bemar, w którym wcześniej umieść litr wody, łyżkę wodorostów, rozmaryn, aloes, miętę, wąkrotę azjatycką, skrzyp, bluszcz i elastynę. Niektóre z wymienionych składników mogą brzmieć dziwnie, ale są dostępne w wielu sklepach ze zdrową żywnością.

Zmieszaj wszystkie składniki razem i po zagotowaniu pozostaw do wystygnięcia, a następnie wlej do szklanego pojemnika. Trzymaj z dala od promieni słonecznych, a najlepiej umieść w lodówce, aby zachować świeżość kremu.

Kawa dla twoich nóg

Głównym celem tego kremu jest usuwanie martwych komórek z twoich nóg. Jego bazą jest kawa i sprawdza się on świetnie po goleniu lub innego rodzaju zabiegach depilacyjnych.

Składniki

4 łyżki cukru

4 łyżki zmielonej kawy

1 łyżka oliwy z oliwek

1 łyżka soli morskiej

2 łyżki miodu

Sposób przygotowania

Do miski wsyp cukier oraz zmieloną kawę i dodaj oliwę z oliwek oraz sól morską. Dodaj miód i nałóż otrzymaną miksturę na skórę nóg, wykonując przy tym delikatne, okrężne ruchy masujące. Oprócz usuwania martwych komórek masaż ten daje uczucie odprężenia.

Ruchy towarzyszące masażom

Pocieranie, ugniatanie oraz uderzanie

Najlepiej wykonywać masaż rękoma, a krem redukujący nałożyć wcześniej na masowany obszar. Zacznij od delikatnego ugniatania i stopniowo zwiększaj siłę nacisku. Ruchy należy wykonywać bardzo uważnie. Po dwudziestu minutach delikatnie uderzaj masowane miejsce otwartą dłonią.

Rezultaty masażu nie będą widoczne od razu następnego dnia, dlatego ważne, aby sumiennie kontynuować zabiegi, pamiętając, że działają one pozytywnie również na twoje wnętrze rozluźniając cię i pomagając ci kontrolować stres oraz utrzymywać odpowiedni przepływ krwi. Pij dużo wody, aby nawadniać swój organizm oraz eliminować toksyny. Podejmuj różne formy aktywności fizycznej, uprawiaj sporty takie jak bieganie czy jazda na rowerze. Śpij zalecane 8 godzin dziennie (norma dla dorosłych). I co najważniejsze w dbaniu o swoje ciało i utrzymywaniu właściwej wagi – trzymaj się zbilansowanej diety, pełnej owoców i warzyw, które zapewnią twojemu organizmowi wszystkich składników odżywczych oraz witamin koniecznych do utrzymania go w znakomitej kondycji.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama