Reklama

Jakie są korzyści kąpieli w occie jabłkowym?

Istnieje wiele typów kąpieli, które stosuje się do oczyszczania i relaksacji, ale żadna z nich nie przynosi tyle korzyści jak kąpiele w occie jabłkowym. Ocet jabłkowy to naturalne źródło witamin z grupy B i C oraz mikroelementów, które odżywiają skórę. Ponieważ nasza skóra jest największym organem, możliwe jest szybsze wchłonięcie tych składników do ciała. Jak przygotować kąpiel w occie jabłkowym? Tego dowiesz się z dalszych kroków.

Reklama

Korzystny wpływ

Ocet, który jest naturalnie kwaśny pomaga przywrócić równowagę pH skóry. Wpływa również na organy wewnętrzne, pomagając w trawieniu. Ponadto wiele osób mających problemy ze stawami zauważa znaczną poprawę w zakresie ruchomości i zmniejszeniu odczuwania bólu.

Ocet jabłkowy łagodzi problemy skórne. Zabija grzyby i bakterie na skórze. Przynosi ulgę w chorobach skórnych takich jak egzema oraz zmniejsza trądzik. Skuteczny jest także w leczeniu infekcji dróg moczowych. Niszczy drożdżaki i grzyby, zapobiega tworzeniu się korzystnego środowiska dla ich rozwoju. Ocet zabijając bakterie, zmniejsza zapach ciała. Likwiduje bakterie powodujące niemiły zapach potu.

Jak przygotować kąpiel?

Napełnij wannę ciepłą wodą i dodaj 1-2 szklanki octu jabłkowego. Zrelaksuj się w wannie przez 20-30 minut. Korzystając z myjki lub gąbki do ciała obmyj całe ciało włącznie z twarzą. Po zakończonej kąpieli opłucz ciało chłodną wodą. Kąpieli możesz zażywać 1-2 razy w tygodniu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama