Reklama

Jak pozbyć się odcisków?

Odciski nie tylko wyglądają mało atrakcyjnie, ale również często są powodem bólu i kłopotów z chodzeniem. Najczęściej tworzą się na skutek noszenia niewygodnych - za ciasnych lub zbyt luźnych butów. Nabawić się odcisków nie jest trudno, znacznie gorzej jest je później usunąć. Na szczęście opcji jest kilka. Znajdziesz je poniżej.

Reklama

Kremy

W umyte stopy wcierajmy codziennie masło kakaowe lub krem z witaminą A lub lanoliną. Specyfiki te pomogą zmiękczyć zrogowaciałą skórę i odciski. Mogą je rozmiękczyć na tyle, że przestaną być bolesne.

Plastry

Aby zmniejszyć dolegliwości podczas chodzenia, naklejajmy na odciski lecznicze plastry ze specjalnym otworem napełnionym substancją usuwającą zgrubienie (np. Salvequick For Corn i DermaPlast Hydro na odciski). Możemy też nosić plastry z kwasem salicylowym o 40% stężeniu.

Kąpiel stóp

Moczmy stopy w ciepłej wodzie z mydłem około 15 minut, potem ścierajmy pumeksem miejsca z odciskami. Pumeks pomoże usunąć dużą ilość naskórka nagromadzonego na odcisku.

Płyny

Zatwardziałe, długo hodowane odciski smarujmy płynem do ich usuwania.  Nakładajmy go codziennie, mocząc co kilka dni stopy w wodzie z mydłem. Po około 2 tygodniach odcisk zaczyna odchodzić. Wtedy wymoczmy nogi i delikatnie spróbujmy usunąć zgrubiały naskórek. Po usunięciu odcisków, nawilżajmy nową skórę, ponieważ jest bardzo delikatna.

Poduszeczki

Jeżeli odciski utrudniają chodzenie, kupmy w aptece specjalne poduszeczki. Mają one otwór, który dopasowuje się do odcisku i chodząc nie odczuwa się bólu 

Buty


Nie nośmy butów na wysokim obcasie i o zbyt wąskich czubkach, gdyż odciski są wtedy narażone na dodatkowe urazy i mogą stać się bardziej bolesne. Przyczyną odcisków mogą być nie tylko zbyt ciasne, ale także zbyt luźne buty.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama