Reklama

Jak korzystanie z sauny może wpłynąć na nasz organizm?

Osoby, które regularnie korzystają z siłowni czy basenu na pewno bardzo dobrze znają zalety i wady saun, które dostępne są przy każdym większym obiekcie sportowym. Na pewno największą zaletą sauny jest usuwanie toksyn z organizmu, redukcja wagi i cellulitu oraz odnowa uszkodzonych komórek ciała.

Więcej korzyści

Określenie sauna może odnosić się do każdego pomieszczenia lub urządzenia zaprojektowanego tak, aby skutecznie ogrzać ciało. Sauny dzielimy na suche i mokre (parowe) oraz jeszcze mało popularne sauny infrared, które emitują promienie podczerwone mające pomóc normalizować ciśnienie krwi i zmniejszyć ryzyko chorób serca.

Przyjemne ciepło

Jak wiadomo, korzystanie z sauny pomaga oczyścić nasze ciało z toksyn, jednak to nie jest jedyna zaleta tego urządzenia. Ciepło zwiększa objętość osocza i pomaga prawidłowo przepływać krwi w naszym ciele. Powoduje to zmniejszenie obciążenia układu krwionośnego i skutecznie wzmacnia serce. Osoby korzystające z sauny mogą liczyć również na szybszy powrót do zdrowia po przebytej chorobie. Proces usuwania toksyn z organizmu pozwala w krótkim czasie wrócić do formy.

Uwagi dotyczące korzystania z sauny

Choć korzystanie z sauny jest powszechnie uważane za bezpieczne, nawet dla kobiet w ciąży, to należy korzystać z tej przyjemności rozważnie. Kto rozważa korzystanie z sauny powinien skonsultować się z lekarzem, który poinformuje nas o możliwych zagrożeniach i powie czy nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama