Reklama

Body wrapping, czyli prosty sposób na zbędne centymetry w talii

Drogie Panie, spójrzmy prawdzie w oczy: jemy zdrowo, jesteśmy aktywne, stosujemy kremy wyszczuplające, pijemy ziółka, a centymetry w talii znikają bardzo powoli. Nie można się jednak poddawać, tylko szukać nowych sposobów walki o szczupłą sylwetkę. I w tym momencie przychodzi nam z pomocą folia spożywcza. Wystarczy brzuch i talię posmarować kremem, a następnie obwinąć się folią spożywczą i w takiej oto pidżamie położyć się spać. Sposób ten jest bardzo skuteczny, jednak nie zastąpi zdrowej diety i ruchu. Najlepiej sięgać po niego przed ważnym wyjściem lub w okresie letnim.

Reklama

A teraz po kolei...

Jakiego kremu użyć?

Należy użyć kremu bezpiecznego dla naszej skóry, najlepiej na bazie naturalnych składników, na przykład z dodatkiem zielonej glinki lub alg morskich. Algi są szczególnie korzystne, ponieważ dodatkowo detoksykują organizm, poprawiają elastyczność skóry i redukują cellulit. Sięgnąć można też po różnego rodzaju maski błotne, które doskonale wygładzają skórę. Jeśli stosujemy kosmetyk po raz pierwszy, koniecznie musimy go przetestować, by upewnić się, że nie wystąpi żadna reakcja alergiczna. W tym celu rozprowadzamy go równomiernie na małej powierzchni skóry. Jeśli po 24 godzinach nie wystąpił świąd lub wysypka, kosmetyk może być bezpiecznie wykorzystany do naszego zabiegu.

Do dzieła!

Krem rozprowadź równomiernie na brzuchu lub udach, w zależności od tego, gdzie chcesz pozbyć się zbędnego tłuszczyku. Nie wklepuj go jednak zbyt mocno. Następnie owiń się kilkakrotnie folią śniadaniową. Aby zabezpieczyć folię przed osuwaniem się w nocy, jako ostatnią warstwę użyj bandażu. Gotowe! Teraz idź spać. Dobranoc!

Jak to działa?

Mechanizm działania jest prosty: ciało owinięte folią bardzo się poci. W ten sposób organizm usuwa wszelkie toksyny, jak również nadmiar wody. Efekty są szybko widoczne, jednak tzw. body wrappingu nie zaleca często stosować, bo może doprowadzić do odwodnienia organizmu. Raz w tygodniu w zupełności wystarczy. I najważniejsze: nie jest to długotrwały sposób walki ze zbędnymi centymetrami. Body wrapping może wspomóc zdrową dietę i aktywny tryb życia, bo tylko w taki sposób zapewnimy sobie zdrową i smukłą sylwetkę na dłużej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama