Reklama

5 zabiegów poprawiających urodę, które nie wymagają użycia skalpela

Jeśli jesteś niezadowolona ze swojego wyglądu, to nie jesteś jedyną osobą, która cierpi z tego powodu. Od wielu lat notuje się wzrost zainteresowania operacjami plastycznymi, dotyczącymi zabiegu różnych części ciała. Jednak zmiana wyglądu ciała nie musi oznaczać od razu operacji, po której długo musimy dochodzić do siebie pod okiem lekarzy. Zresztą koszty operacji plastycznej przewyższają możliwości przeciętnej osoby, ponieważ ceny wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Na szczęście istnieje coraz więcej możliwości, które pozwalają bez większego ingerowania w ludzkie ciało sprawić, aby było idealne. Zabiegi te, są przeprowadzane nawet w salonach kosmetycznych pod czujnym okiem odpowiednio przeszkolonej kosmetyczki.

Botoks

Najbardziej znanym wśród kobiet, ale coraz częściej i wśród mężczyzn jest zabieg wstrzyknięcia botoksu. Ten popularny zabieg redukuje zmarszczki, wygładza rysy twarzy lub też uwypukla niektóre partie na ciele. Botoks to nic innego jak zabieg polegający na wstrzyknięciu oczyszczonej toksyny botulinowej, która ma za zadanie blokowanie sygnałów nerwowych do mięśni, dzięki temu unikamy poruszania daną partią skóry, która pozostaje gładka na dłużej. Chociaż botoks jest bardzo popularnym zabiegiem ze względu na swoją skuteczność i prostotę, często wymaga trochę więcej niż wbicia igły. Należy pamiętać, że żadna ingerencja w ciało ludzkie nie jest bezpieczna!

Laser

Lasery są popularnym narzędziem w wielu salonach kosmetycznych. Laser stosowany na skórę pomaga zmniejszyć widoczne zmarszczki, usunąć plamy na skórze, wyrównać koloryt skóry, zredukować uszkodzenia powstałe na skutek oparzeń słonecznych lub pozostałości po bliznach. Zabieg polega na pobudzeniu komórek skóry do regeneracji i jest całkowicie bezpieczny. Jedyne co odczuwamy to delikatne ukłucia i ciepło. Istnieje kilka metod przeprowadzania zabiegów laserowych, jednak działanie jest praktycznie takie samo. Światło lasera uszkadza skórę i pobudza ją do regeneracji. Niestety leczenie laserem w niektórych przypadkach trwa nawet kilka miesięcy, ponieważ pomiędzy zabiegami musi zostać zachowana przerwa czasowa.

Liposukcja laserem

Liposukcja wykonana za pomocą lasera to nowość i jest świetną alternatywą dla tradycyjnej liposukcji. Co to właściwie jest liposukcja? Liposukcja to mało inwazyjna i bezpieczna metoda usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej. Zabieg polega pobudzaniu produkcji kolagenu oraz rozbijaniu komórek tłuszczu, które są usuwane. Odkąd w ofercie gabinetów urody estetycznej pojawiła się oferta liposukcji laserowej, tradycyjna liposukcja odeszła w niepamięć.

Laserowe usuwanie włosów

Jednym z wyjątkowo popularnych zabiegów, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn, jest laserowe usuwanie włosów. Zabieg ten ma na celu całkowite usunięcie niechcianego owłosienia na wybranej partii ciała. Depilacja laserowa jest całkowicie bezbolesna i bezpieczna. W porównaniu z tradycyjną depilacją woskiem czy depilatorem jest wręcz przyjemna. Zabieg depilacji laserem polega na uszkodzeniu mieszków włosowych, które nie są już w stanie produkować nowych. Laser spala mieszek u nasady, jednak niekiedy zabieg trzeba powtórzyć, szczególnie gdy mamy do czynienia z grubymi i ciemnymi włosami. Depilacja laserowa jest bezpieczna tak długo, dopóki jest wykonywana przez specjalnie przeszkolony personel medyczny. Pamiętaj, aby prze przystąpieniem do zabiegu sprawdzić kwalifikację osoby, która będzie wykonywać zabieg.

Wypełniacze tkanek miękkich

Wypełniacze tkanek miękkich jest to odpowiednik botoksu. Działa on na zasadzie wypełnienia zmarszczek, stosuje się go w celu powiększenia ust, wymodelowania szyi, twarzy, dekoltu czy nawet dłoni. Działają one na zasadzie zastąpienia tłuszczu naturalnego obecnego w tkankach, który rozrzedza się z wiekiem. Bez tego kontury twarzy i naturalny kształt ulega pogorszeniu. Należy jednak pamiętać, że zabieg taki powinien wykonywać lekarz, a nie osoba bez doświadczenia. Przed wykonaniem zabiegu pacjent powinien być przebadany i zakwalifikowany do zabiegu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama