Reklama

3 domowe sposoby na popękane stopy

Kto nie chciałby mieć gładkich i pięknych stóp? Popękane stopy wyglądają nieefektownie oraz często towarzyszy temu ból. Odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że stopy znów będą miękkie i gładkie. Oto niesamowite sposoby na pękające stopy.

Co powoduje pękanie stóp?

Suchość skóry, egzema i łuszczyca to tylko niektóre z przyczyn pękania pięt. Aby zapobiec pękaniu pięt, należy unikać otwartego obuwia i stale nawilżać stopy. Na szczęście nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy, aby mieć piękne i zadbane stopy. Te naturalne środki zaradcze ci to ułatwią.

Płatki owsiane i oliwa z oliwek

Zmieszaj 1 łyżkę sproszkowanych płatków owsianych z 4-5 kroplami oliwy, aż do uzyskania pasty. Pastę nałóż na stopy i zostaw na 30 minut. Następnie spłucz zimną wodą. Stosuj pastę z owsa co drugi dzień, aż do uzyskania oczekiwanych rezultatów.

Miód

W ciepłej wodzie rozpuść szklankę miodu. Zanurz stopy w wodzie na 20 minut. Delikatnie wytrzyj stopy. Czynność powtórz kilka razy w tygodniu.

Banan

Zgnieć jednego banana i wetrzyj go bezpośrednio na popękane pięty. Zostaw go na 20 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama