Reklama

3 domowe sposoby na oczyszczającą kąpiel

Po stresującym długim dniu, ciepła kąpiel jest bardzo relaksująca. Stosowanie kąpieli w oczyszczaniu ciała jest praktyką znaną już od czasów starożytnych. Pomaga zrelaksować ciało i umysł. Kąpiel nie tylko oczyszcza ciało, również poprawia kondycję skóry. Wpływa na ogólny stan zdrowia. Oto 3 propozycje oczyszczających kąpieli.

Sól – oczyszczająca kąpiel

Przygotowując oczyszczającą kąpiel, będziesz potrzebować: ¼ szklanki soli epsom, ¼ szklanki sody oczyszczonej, 1/3 szklanki octu jabłkowego oraz 5-10 kropli dowolnego olejku eterycznego. Wannę napełnij wodą i octem. Następnie dodaj sodę oczyszczoną i sól epsom. Na koniec dodaj olejek eteryczny. Weź relaksującą kąpiel przez 30 minut.

Oczyszczająca kąpiel z imbirem

Tę oczyszczającą kąpiel przygotujesz używając: 2 szklanek soli epsom oraz 2 łyżek imbiru w proszku. Napełnij wannę ciepłą wodą i dodaj sól oraz imbir. Zamieszaj wodę w wannie. Zrelaksuj się w kąpieli, co najmniej przez 20 minut.

Kąpiel z glinką bentonitową

Aby przygotować kąpiel potrzebujesz: ½ szklanki glinki bentonitowej, ½ szklanki soli epsom oraz opcjonalnie 5-10 kropli dowolnego olejku eterycznego. Sól wsypujemy do wanny wypełnionej ciepłą wodą. Dodajemy kilka kropli olejku. Bierzemy małą ilość wody i rozpuszczamy w niej glinkę, pozbywając się grudek. Wówczas dodajemy glinkę do wody. Kąpieli zażywamy przez 15-30 minut.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama