Reklama

10 powodów, żeby co jakiś czas iść na masaż

Pierwszym powodem, dla którego powinnaś co jakiś czas schodzić do masażysty, jest po prostu świetne uczucie. Jeżeli jednak to zbyt mało, aby cię przekonać, oto lista korzyści, jakie dadzą ci, nawet sporadyczne, masaże:

Reklama

Zmniejszy się ryzyko zaburzeń lękowych i depresji

Pierwszym, co poczujesz podczas masażu, to doskonałe samopoczucie. Depresję i stany lękowe często zwalcza się przy pomocy leków i psychoterapią, ale masaże również mogą okazać się niezwykle pomocne. Masaż spowoduje, że rozluźnisz się i zaczniesz prawidłowo oddychać, a wszystkie negatywne myśli i lęki odejdą w zapomnienie.

Poprawi krążenie

Lepsze krążenie jest kolejnym powodem, dla którego powinnaś zdecydować się na masaż. Poprawi się przepływ tlenu i minerałów do komórek ciała, szybsze krążenie krwi zwalczy przemęczenie, przestaną ci też dokuczać wszelkie bóle.

Poprawi postawę

Masaż wykonany przez profesjonalistę sprawi, że poprawi się twoja postawa. Twoim wymasowanym mięśniom będzie o wiele łatwiej utrzymać całe ciało w prawidłowej pozycji.

Ułatwi powrót do zdrowia

Jeśli odniosłaś jakieś obrażenia, masaż pomoże ci i zwiększy zakres ruchu twoich mięśni. Może też zmniejszyć widoczność blizn i wzmocni twoje mięśnie i kości.

Zapobiegnie powstaniu kontuzji

Masaże pomogą twojemu ciału i mięśniom zrelaksować się, dzięki czemu łatwiej będzie ci uniknąć kontuzji podczas wykonywania ćwiczeń. Bez rozmasowania, mięśnie staną się napięte i sztywne, a przez to bardziej narażone na urazy.

Pomoże w oczyszczaniu organizmu

Korzyści zdrowotne, jakie zapewnią ci masaże, to także oczyszczanie organizmu z toksyn. Poprzez proces ugniatanie i nacisk podczas masażu, toksyny uwalniane są z tkanek, a przez organizm przepływa więcej tlenu. Masaż uwalnia niebezpieczne toksyny z tkanek, które możesz następnie wypłukać z ciała pijąc dużo wody.

Przyniesie ulgę w bólu

Profesjonalny masażysta może pomóc ci w walce z bólem powodowanym przez migreny, artretyzm, a nawet raka. Masaż sprawia, że podnosi się ciśnienie krwi, receptory bólu w układzie nerwowym zostają zablokowane, a mobilność stawów zwiększa się.

Zmniejszy widoczność blizn

Masaże mogą widocznie zmniejszyć blizny. Zaawansowana technika masowania okolic blizn powstałych po operacjach lub urazach, sprawi, że wytwarzający się kolagen wyrówna się,

a blizna zostanie wygładzona.

Zwiększy zakres ruchu

Masaż sprawi, że staniesz się bardziej rozciągnięta. Po masażu wygładzającym będziesz czuła się jak nowo narodzona! Twoje stawy staną się bardziej elastyczne, a mięśnie rozluźnione. Masaż znacznie poprawi elastyczność, a to pomoże ci poruszać się, schylać i podnieść rzeczy, bez odczuwania żadnego bólu.

Sprawi, że poczujesz się świetnie

Masaż łagodzi się na bóle, zmniejsza stres i poprawia nastrój. Kiedy skóra jest masowana, organizm uwalnia endorfiny – hormony szczęścia. To świetny sposób na relaks i odpoczynek!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama