Reklama

Kilka trików ułatwiających przetrwanie zimy

Zima to piękna pora roku. Niskie temperatury potrafią jednak utrudnić życie. Zamiast więc cieszyć się urokami zimy, pięknym, białym krajobrazem i śniegiem, musisz poradzić sobie z wieloma problemami, związanymi z mrozem i śniegiem. Możesz jednak ułatwić sobie życie i to w niezwykle prosty sposób. Poznaj kilka trików, które rozwiążą twoje zimowe problemy.

Reklama

Jak otworzyć zamarznięty zamek?

Zamki w drzwiach czy samochodach przy niewielkiej ilości wody i niskiej temperaturze mogą szybko zamarzać. Nie jesteś wówczas w stanie włożyć klucza do zamka i przekręcić go, aby otworzyć drzwi. Istnieją specjalne odmrażacze do zamków, ale nie zawsze są pod ręką i nie zawsze muszą zadziałać. Możesz jednak rozgrzać klucz, na przykład suszarką do włosów lub delikatnie umieszczając klucz nad ogniem zapalniczki i powoli wsuwać go do zamka. Nie rozgrzejesz w ten sposób całego mechanizmu, jednak ilość ciepła powinna wystarczyć, aby otworzyć zamek.

Jak zapobiec uciekaniu ciepła?

Zimą, każdemu zależy aby ogrzać dom lub mieszkanie, przy jak najmniejszych nakładach finansowych. Czy wiesz jednak którędy ucieka najwięcej ciepła? Okna i drzwi nie są najszczelniejszym elementem twojego domu. Oczywiście dzięki temu powietrze może swobodnie przepływać i nie powstają grzyby na ścianach. Zimą warto jednak zabezpieczyć te miejsca i uszczelnić je, aby zachować ciepło i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Wzdłuż okien i dolnej krawędzi drzwi ułóż złożone ręczniki lub specjalne izolatory wypełnione gąbką lub groszkiem.

Jak poradzić sobie z przesuszoną skórą?

Zimą nasza skóra potrzebuje szczególnej troski. Zimne powietrze powoduje podrażnienia i może przesuszać cerę, przez co trudno ją nawilżyć. Dlatego zamień swój nawilżający krem, na silnie odżywczy, który dostarczy skórze wszystkich niezbędnych składników, aby była nawilżona, zadbana i zdrowa.

Jak szybko wysuszyć przemoczone buty?

Zima to czas, kiedy nasze buty mogą przemakać, pod wpływem śniegu i błota pośniegowego. Zakładanie mokrych butów może skutkować chorobami nerek, przeziębieniami, a w rezultacie nawet odmrożeniami przy dużych mrozach. Jak więc szybko wysuszyć buty? Przede wszystkim nigdy nie kładź ich na kaloryferze, ani w bliskiej odległości. Wysoka temperatura grzejnika może powodować rozklejanie butów, a także pękanie podeszwy. Weź jednak starą tackę na naczynia, wypełnij ją drobnymi kamyczkami i ustaw na nich buty. Przewiew powietrza ułatwi wysychanie mokrych butów.

Jak poradzić sobie ze śliskimi podeszwami butów?

Lód i zamarzający deszcz nie ułatwiają nam poruszania się. Wystarczy niewielka wilgoć w powietrzu i niska temperatura, a zamiast stabilnie chodzić, ślizgasz się i grozi ci upadek. Wystarczy jednak potrzeć podeszwę butów papierem ściernym, a chropowata powierzchnia zmniejszy prawdopodobieństwo upadku. Możesz również wziąć dowolny klej i odrobinę gruboziarnistego piasku. Posmaruj podeszwę, posyp piaskiem i pozostaw do wyschnięcia. Powtarzaj proces co 2 do 3 dni, ponieważ piasek może się ścierać.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama