Jak zrobić odświeżacz powietrza do samochodu?

W twoim samochodzie dziwnie pachnie. Masz już dość szybko ulatniających się zapachów ze sklepowych półek. Propozycja wykonania własnego odświeżacza powietrza do samochodu brzmi obiecująco. W prosty i łatwy sposób samochód będzie ładnie pachniał, w dodatku zapachem jakim lubisz ty, a nie producenci odświeżaczy.

Rzeczy, których potrzebujesz

* spinka do włosów, duża lub mała

* wstążeczka

* pistolet z klejem na gorąco

* kulka waty kosmetycznej

* olejek aromatyczny o dowolnym zapachu

Spinkę do włosów dobieramy w zależności od wielkości otworu wentylacyjnego w samochodzie. Zaczynamy… Na kawałek tekturki nabijamy spinkę. Ułatwimy sobie tym pracę, a nadmiar kleju nie wchłonie się we wstążeczkę. Odcinamy odpowiednią ilość wstążeczki, długość wystarczającą na pokrycie spinki, zostawiamy trochę luzu na kulkę waty kosmetycznej.

Smarujemy klejem na gorąco spinkę i przyklejamy wstążeczkę. Gdy klej już wyschnie, ściągamy spinkę z tekturki. Kulkę waty skrapiamy paroma kropelkami olejku aromatycznego o ulubionym zapachu. Wsadzamy kulkę nasączoną olejkiem do dziurki we wstążeczce.

Odświeżacz powietrza jest gotowy. Wystarczy wsunąć spinkę w otwór nawiewu wentylacyjnego w naszym samochodzie. Najlepszą sprawą tego odświeżacza jest to, że gdy przestaniemy czuć zapach, możemy go zmienić na nowy. Starczy włożyć nowy wacik.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama