Reklama

Jak usunąć rysy na lakierze?

Rysy i zadrapania na lakierze samochodu potrafią skutecznie zepsuć humor. Zwłaszcza jeśli pojawiają się na nowym aucie. Wizyta u lakiernika wiąże się z dużymi kosztami, dlatego drobne odpryski na karoserii warto maskować samodzielnie. W tym celu świetnie sprawdzą się tanie specyfiki, które zawsze mamy w domu. Pomocne będą także drobne akcesoria do naprawy rowerów, a także pasty, kredki woskowe czy lakiery do metalu. Są one niedrogie i łatwo dostępne w zwykłych sklepach. Sprawdź, jak szybko i skutecznie usunąć rysy na lakierze samochodu.

Usuwanie rys na lakierze za pomocą pasty do zębów

Drobne rysy na karoserii samochodu usuniemy, używając zwykłej pasty do zębów. Działa ona jak delikatny papier ścierny i pomaga usunąć nierówności z różnych powierzchni. Sprawdzi się jednak tylko w przypadku delikatnych zarysowań (czyli takich, w których nie widać bezbarwnej powłoki lakieru). Zarysowany fragment w pierwszej kolejności należy dokładnie umyć i wysuszyć, a następnie na rysę nałożyć niewielką ilość pasty do zębów i polerować wilgotną, miękką ściereczką. Po chwili rysa powinna stać się niewidoczna.

Usuwanie rys na lakierze za pomocą środka do usuwania rdzy

Zarysowań z samochodowego lakieru pozbędziemy się też przy pomocy popularnego środka do odrdzewiania roweru. Nadaje się do smarowania metalowych części, ma świetne właściwości smarujące i dokładnie pokrywa drobne szczeliny, wypierając jednocześnie wodę. Przed jego użyciem zarysowany fragment samochodu należy umyć i wytrzeć do sucha. Zarysowania wystarczy pokryć niewielką ilością spreju, a następnie polerować okrężnymi i zdecydowanymi ruchami za pomocą miękkiej ścierki.

Popularne akcesoria do usuwania rys z samochodu

Jeśli rysy na lakierze są większe lub głębokie, warto spróbować niedrogich preparatów dostępnych w sklepach. Najbardziej skuteczne są bezbarwne lakiery w sztyfcie – maskują zarysowania, wypełniają je i zabezpieczają przed korozją. Głębszych ubytków w karoserii pozbędziemy się za pomocą lakieru zaprawkowego. Miejsce zarysowanie trzeba wcześniej dokładnie wyczyścić i odtłuścić, a następnie precyzyjnie nałożyć lakier za pomocą pędzelka (konieczne może być nałożenie kilku warstw).

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama