Reklama

Jak usunąć drobne zadrapania i rysy na lakierze samochodu pastą do zębów?

Bez względu na to, czy jeździsz nowym, czy starym samochodem, znalezienie nowej rysy czy zadrapania może wpędzić cię w spiralę frustracji. Choć istnieje wiele sposobów na własnoręczne usunięcie zadrapań czy rys na samochodzie, to niektóre z nich mogą sprawić, ze twój samochód będzie wyglądał jeszcze gorzej. Jest jednak sposób na usunięcie ich za pomocą pasty do zębów.

Przygotuj wilgotną, miękką szmatkę i pastę do zębów. Przy niewielkim wysiłku możesz usunąć zadrapania i rysy na swoim samochodzie. Metoda ta działa najlepiej, kiedy zadrapania nie dotarły do bezbarwnej powłoki lakieru. Jeśli możesz oderwać zadrapanie paznokciem, może być ono zbyt duże, aby móc je usunąć za pomocą pasty do zębów.

Pasta do zębów szlifuje nierówną powierzchnię lakieru i uzupełnia lukę, jeśli można tak powiedzieć. Zadbaj o to, aby powierzchnia wokół zadrapania była czysta – nie chcesz przecież wcierać brudu w lakier. Jeśli na lakierze znajduje się odprysk innego lakieru, pasta będzie działała jak środek ścierający i pomoże go również usunąć.

Nałóż odrobinę pasty do zębów na wilgotną szmatkę. Pocieraj nią miejsce, w którym jest zadrapanie lub rysa, przy pomocy małych, kolistych ruchów, aby przykryć jej powierzchnię. Podczas takiego zabiegu powinnaś widzieć, jak znika rysa czy zadrapanie. Kiedy zauważysz, że rysy już nie ma, oznacza to koniec pracy!

Dlaczego pasta do zębów działa?

„Magiczne” właściwości pasty, dzięki którym możemy usunąć zadrapania z lakieru samochodu działają również na innych delikatnych powierzchniach (CD, DVD). Dzieje się tak dlatego, że pasta do zębów jest środkiem do szlifowania. Jest jakby delikatniejszym, bardziej miękkim papierem ściernym. Kiedy lekko wcieramy pastę w śliską powierzchnię, „wyłapuje” wszelkie nierówności, które na niej się znajdują i szlifuje je, usuwając niedoskonałości i wygładzając powierzchnię.

Wybór odpowiedniej pasty

Jednak zastosowanie zwykłej pasty do wyrównania wszelkich zadrapań nie da spodziewanych rezultatów. Pasta wybielająca działa najlepiej. Choć może nie będziesz widzieć różnicy podczas polerowania, na samochodzie będziesz widzieć ogromną różnicę. Pasta wybielająca zawiera małe, ledwie zauważalne cząsteczki ścierające, podobne do tych, jakie znaleźć możemy w pastach do polerowania samochodów. Podczas wcierania pasty do zębów w lakier samochodu, usuwamy cienkie warstwy powłoki lakieru, usuwając równocześnie nieładnie wyglądające zadrapania i rysy i pozostawiając samochód błyszczącym i bez skazy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama