Reklama

Jak sprytnie posprzątać samochód?

Każdy chce, aby jego samochód był czysty i zadbany. Sprzątanie nie musi jednak zajmować wiele czasu. Istnieją proste sztuczki, które ułatwią i przyspieszą sprzątanie samochodu. Chcesz je poznać? Całą  listę znajdziesz poniżej!

Żel do czyszczenia rąk do sprzątania samochodu

Chcesz szybko wyczyścić samochód z kurzu i brudu, ale nie masz żadnego środka do czyszczenia? Wykorzystaj żel do czyszczenia rąk. Nanieś niewielką ilość na miękką ściereczkę i przetrzyj wszystkie plastikowe powierzchnie w samochodzie. Dzięki temu będą czyste, nie powstanie lepka powłoka i dodatkowo alkohol zawarty w żelu zdezynfekuje powierzchnie, na których mogą osadzać się bakterie.

Jak wyczyścić otwory wentylacyjne?

W otworach wentylacyjnych osadził się kurz i brud? Wystarczy odkurzacz i miękki pędzel. Przyłóż rurę od odkurzacza do otworu wentylacyjnego i delikatnie wymiataj zanieczyszczenia pędzelkiem. Możesz również użyć sprężonego powietrza w sprayu. Dzięki temu wydmuchasz każde zanieczyszczenie.

Szczoteczka do zębów do czyszczenia trudno dostępnych miejsc

Jeżeli chcesz wyczyścić trudno dostępne miejsca, małe otwory lub chropowate powierzchnie, nie musisz kupować specjalnych szczotek. Wystarczy stara szczoteczka do zębów. Jej włosie jest na tyle miękkie i elastyczne, że dokładnie  wyczyści każdą powierzchnię.  Do czyszczenia użyj środków chemicznych, których zazwyczaj używasz do sprzątania samochodu.

Jak usunąć sierść zwierząt z obicia foteli samochodowych?

Jeżeli twoim samochodem, oprócz ludzi podróżują również zwierzaki, na fotelach samochodowych mogą  pojawić się duże ilości sierści. Jak łatwo ją usunąć? Wystarczy wilgotna gąbka. Okrężnymi ruchami pocieraj fotel, a sierść będzie zwijać się w kłębki, które wciągniesz odkurzaczem. Możesz również użyć przyrządów do mycia okien z gąbką.

Wąskie szczeliny wyczyścisz płaskim śrubokrętem

W samochodzie znajduje się mnóstwo wąskich szczelin, w których gromadzi się kurz i brud. Jeżeli chcesz je wyczyścić, żyj płaskiego śrubokrętu lub małego nożyka. Wystarczy owinąć go miękką ściereczką. Przesuwaj delikatnie takim narzędziem wzdłuż szczeliny. Dzięki temu  wyczyścisz cały brud zalegający w szczelinie.

Pasta do zębów wyczyści brudne reflektory

Lampy w twoim samochodzie stały się brudne i nie możesz ich niczym wyczyścić? Wypróbuj zwykłą pastę do zębów. Starą szczoteczką do zębów wyszoruj całe lampy i pozostaw je na kilka minut. Po tym czasie  wymyj lampy wilgotną gąbką. Pasta do zębów usunie nawet stare osady, które zalegały na reflektorach od dawna.

Szmatki do czyszczenia okularów pomogą wyczyścić podbiciówkę w samochodzie

Materiał na suficie w samochodzie pokrył się plamami? Nie martw się, z łatwością możesz go wyczyścić. Użyj do tego zwykłych ściereczek do czyszczenia okularów. Pocieraj nimi delikatnie cały sufit. Ich szczególnie chłonna struktura zaadsorbuje zanieczyszczenia, dzięki czemu plamy znikną.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama