Reklama

Jak profesjonalnie umyć samochód?

Chcesz umyć swój samochód, ale nie masz czasu jechać na myjnię, lub po prostu chcesz to zrobić samodzielnie? Od świateł po kołpaki, oto lista porad jak profesjonalnie umyć swój samochód.

Reklama

Sprzątnij w środku

Pierwszy krok to wyrzucenie wszystkich śmieci i rzeczy, które nie powinny znajdować się w samochodzie.

Wyczyść dywaniki i trudno dostępne miejsca

Dywaniki możesz wytrzepać jeden o drugi, potem odkurz je(dobrze sprawi się odkurzacz z opcją filtru wodnego). Jeśli masz odkurzacz z funkcją dmuchawy, możesz nim wydmuchać śmietki przy fotelach. Będzie nam jeszcze potrzebny, więc go nie odkładaj.

Wyczyść szczeliny

Przy pomocy czystej szczoteczki do zębów możesz wydobyć drobne paprochy ze szczelin w desce rozdzielczej i drzwiach.

Odkurz podłogę i tapicerkę

Przesuń fotele maksymalnie do przodu, tak, żeby móc dostać się pod nie, potem przesuń je do tyłu, by odkurzyć przód. Następnie odchyl fotele najdalej jak możesz by sprzątnąć w ich zgięciach.

Wytrzyj deskę rozdzielczą przy pomocy szmatki z mikrofibry

Gdy skończysz poprzednie czynności, pora na: środkowy panel, skrzynię biegów, kierownicę, klamki, miejsce na napoje i fotele. W przypadku skórzanych foteli, użyj środka konserwującego i nowej szmatki.

Wyczyść pasy

Do dokładnego wyczyszczenia pasów bezpieczeństwa tak naprawdę wystarczy tylko... bawełniana szmatka, ciepła woda i kilka kropel detergentu. To naprawdę wszystko, czego potrzebujesz do tej czynności.

Włóż dywaniki

Włóż wyjęte wcześniej dywaniki, po czym upewnij się, że zamknąłeś wszystkie drzwi i okna swojego samochodu!

Pora na mycie

Weź do ręki węża i dokładnie obmyj samochód. Na szczególną uwagę zasługują opony, miejsce za kołpakami jak i nadkola, ponieważ tam najczęściej zbiera się błoto i pył.

Szorowanie

Weź dwa pięciolitrowe wiaderka, do jednego dodaj kilka kropli mydła do mycia samochodów. Dobrze sprawi się tu gąbka lub rękawica do mycia, dzięki której będziesz mógł zrobić to dokładnie. Pamiętaj, by co jakiś czas opłukać rękawicę w wiadrze z czystą wodą. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko porysowania lakieru. Zalecamy mycie w tej kolejności: dach, maska i tył, górna część boków, dolna część boków auta. Gdy skończysz, opłucz samochód wodą z węża.

Koła

Wyczyść gumę i metalową część kół przy pomocy gąbki. W miejscach trudno dostępnych, może przydać się szczotka do kół.

Jeszcze raz opłucz samochód

Gdy będziesz to robił, bawełnianą szmatką przecieraj samochód, by nigdzie nie powstały zacieki. Polecamy ruchy koliste.

Umyj szyby (I szyberdach)

Zacznij od strony wewnętrznej. Użyj środka w pianie, ponieważ nie robi zacieków, a całość przetrzyj szmatką z mikrofibry. Najpierw rób poziome S-ki od wewnątrz, od zewnątrz pionowe – tym sposobem będziesz w stanie zobaczyć zacieki i wiedział którą stronę trzeba poprawić. Na koniec, otwórz okna i przetrzyj krawędzie.

Woskowanie

Gdy auto będzie już suche, dodaj warstwę ochronną, która wystarczy na około 3 miesiące.

Czyszczenie świateł

Jeśli twoje reflektory pociemniały lub pożółkły, możesz użyć zestawu do regeneracji, jednak uważaj z papierem ściernym, by nie zniszczyć lakieru.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama