Reklama

Jak naturalnie odświeżyć powietrze wewnątrz samochodu?

Syntetyczne substancje zapachowe, odświeżacze powietrza oraz inne produkty sztucznie barwione często zawierają toksyczne związki chemiczne. Najczęściej są to ftalany, które zaburzają pracę hormonów. Te chemiczne „odświeżacze powietrza” wywołują bóle głowy, bóle uszu, depresje, nieregularne bicie serca, a nawet biegunki u niemowląt. Poza tym odświeżacze samochodowe dają uczucie mdłości. Istnieją również nietoksyczne sposoby odświeżenia powietrza w samochodzie, poznaj je.

Reklama

Wódka

Wódka może być doskonałym bezzapachowym odświeżaczem powietrza. Wystarczy wlać odrobinę taniej wódki do butelki ze sprayem i spryskać wnętrze samochodu. Pomoże to zmniejszyć intensywność nieświeżego i zatęchłego zapachu.

Olejek eteryczny

Strząśnij kilka kropli olejku cytrynowego bądź eukaliptusowego na kawałek szmatki i wyłóż w samochodzie. Naturalny zapach będzie się utrzymywał we wnętrzu samochodu przez kilka tygodni.

Proszek do pieczenia

Otwarty pojemnik z sodą oczyszczoną można wstawić do lodówki w celu pochłaniania zapachów. Tak samo można postąpić w przypadku samochodu. Do pojemnika z pokrywką wsyp sodę oczyszczoną. W pokrywce pojemnika zrób kilka otworów i połóż go pod siedzeniem lub w innym miejscu, w którym pojemnik nie będzie się przesuwał.

Ocet

Biały ocet jest doskonałym środkiem do usuwania nieprzyjemnych zapachów. Wlej szklankę octu do miseczki i zostaw ją w bezpiecznym miejscu w samochodzie przez noc. W ciągu nocy ocet zaabsorbuje zapach i sprawi, że w samochodzie będzie czysto i świeżo.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama