Reklama

5 domowych sposobów na odmrażanie szyb w samochodzie

Kiedy pojawiają się przymrozki, do codziennych rytuałów kierowcy dochodzi usuwanie szronu z szyb samochodu. Skrobanie szyb w pośpiechu, by nie spóźnić się do pracy nie należy do najprzyjemniejszych czynności. W tym przypadku mamy dla ciebie kilka prostych wskazówek, które pomogą ci zaoszczędzić czas i nerwy.

Ciepła woda

Szyba nie powinna być narażana na szok termiczny, ponieważ może pęknąć. Dlatego do odmrażania szyb należy użyć ciepłej wody. Odpowiednia temperatura to ta, kiedy para nie unosi się z powierzchni wody. Następnie wylej wodę na szybę, aby przyspieszyć usunięcie lodu.

Woda z octem

Do usuwania lodu z szyb samochodu można zastosować roztwór wody i octu w stosunku 3:1. Zmieszaj te dwa składniki z butelce ze sprayem. Rozpyl na szybie i gotowe.

Słona woda

Inną ciekawą metodą do odmrażania szyb jest użycie wody z solą kuchenną. Wystarczy że do pojemnika z wodą dodasz łyżeczkę soli kuchennej. Polej wodą szybę i włącz wycieraczki. Zobaczysz jak szybko roztwór rozpuszcza lód.

Woda i alkohol

Sprawdzona receptura usuwania lodu z szyby samochodu. Wystarczy, że połączysz ze sobą wodę i alkohol w stosunku 2:1. Przelej do butelki z atomizerem i już możesz się cieszyć czystą szybą.

Zabezpiecz szybę

Zamiast odmrażania sobie rąk przy usuwaniu lodu z szyby, lepsze jest zapobieganie. Na sklepowych półkach znajdziesz matę na szybę, możesz także wykorzystać stary koc lub kawałek tektury. Unikniesz niepotrzebnego stresu i na czas dojedziesz na miejsce.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama