Reklama

11 sposobów na posprzątanie i zorganizowanie twojego samochodu

Jeżeli nawet nie zauważyłeś kiedy twój samochód stał się składowiskiem niepotrzebnych przedmiotów, papierków, pustych butelek czy elementów garderoby, to pora na zmiany. Już dziś zacznij zmieniać  przestrzeń w twoim samochodzie. Przedstawiamy 11 prostych sposobów na posprzątanie i zorganizowanie przestrzeni w twoim samochodzie.

Organizer na buty

Organizer na buty może być najlepszym przyjacielem rodziców w czasie długiej podróży. Przewieś go swobodnie przez zagłówek fotela pasażera. Zmieścisz w nim wszystko czego potrzebujesz: chusteczki, zabawki, przekąski czy nawet pieluszki będą starannie zapakowane i łatwo dostępne, a w twoim samochodzie nie zapanuje chaos. Ponadto możesz powiesić go również w bagażniku. Ułóż w nim wszystkie środki czystości, apteczkę i co tylko jest co potrzebne.

Wyczyść lampy pastą do zębów

Utrzymanie reflektorów w czystości jest bardzo ważne. Aby ułatwić sobie to zadanie, wykorzystaj pastę do zębów. Wystarczy, że natrzesz całe lampy pastą do zębów, a następnie przetrzesz miękką szczoteczką do zębów. Po dokładnym wyczyszczeniu przetrzyj je szmatką i umyj dokładnie płynem do mycia szyb. Lampy będą jak nowe, bez śladu zanieczyszczeń. Sprawdź tą metodę koniecznie, naprawdę działa.

Umieść plastikowe torebki w pudełku po chusteczkach

Plastikowe torebki są bardzo przydatne w samochodzie. Możesz umieścić w nich brudne buty, zebrać śmiecie czy wrzucić mokry ręcznik z basenu. Nie muszą się jednak chować w każdym zakamarku twojego samochodu. Wystarczy, że użyjesz pustych pudełek po chusteczkach. Dzięki temu wszystkie torebki będą w jednym miejscu, a do tego zawsze pod ręką.

Umyj przednią szybę

Jeżeli twoja przednia szyba jest brudna i obklejona martwymi owadami to możesz ją łatwo wyczyścić dzięki Coca-Coli. Zakryj grubym ręcznikiem maskę i oblej szybę małą butelką coli. Umyj szybę mokrą szmatką i wypłucz ciepłą wodą. Szyba będzie czysta i lśniąca, a po zabrudzeniach nie będzie śladu.

Trzymaj wszystkie dokumenty w jednym miejscu

Wszystkie dokumenty przechowuj w jednym miejscu. Jeżeli masz porządek w dokumentach, nie musisz się przejmować znalezieniem odpowiedniego świstka. Przechowuj wszystkie dokumenty razem, najlepiej w teczce, aby mieć do nich łatwy dostęp.

Zabezpiecz akumulator wazeliną

Czy jest coś do czego wazelina się nie przydaje? Obawiamy się, że nie. Przedstawiamy najprostszy sposób na zabezpieczenie akumulatora samochodowego przed korozją. Użyj jej do wyczyszczenia i zakonserwowania akumulatora, a korozja mu nie zagrozi, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo pieniędzy na naprawy i zakup nowego akumulatora.

WD-40 do usuwania ptasich odchodów

Jeżeli niefortunnie zaparkowałeś samochód pod drzewem, a po powrocie okazało się, że pokrywa go niezliczona ilość ptasich odchodów, niezastąpiony będzie spray WD-40. Spryskaj nim zabrudzenie, odczekaj chwilę i zetrzyj chusteczką higieniczną. Po plamie nie będzie śladu. Ten sposób będzie również dobry do usunięcia osadów i żywic z drzew.

Zawsze trzymaj w samochodzie paczkę nawilżanych chusteczek dziecięcych

Chusteczki dla dzieci są dobre do wszystkiego. Możesz nimi przetrzeć brudną deskę rozdzielczą, wyczyścić ręce i wszystkie przedmioty z tworzywa sztucznego. Dlatego upewnij się, że zawsze masz w samochodzie paczkę chusteczek dziecięcych. Przydadzą się w każdej sytuacji.

Umyj samochód z parą rajstop

Jeżeli obawiasz się, że w trakcie mycia samochodu szczotką czy gąbką, lakier ulegnie uszkodzeniom, użyj pary rajstop. Zwiń je w kłębek i użyj zamiast gąbki. Są o wiele delikatniejsze i o  wiele bardziej miękkie od gąbki. Nie musisz się więcej obawiać o zarysowania lakieru.

Sprzątaj od góry do dołu

Może wydawać się to proste, ale nie każdy wie, że sprzątać należy od góry do dołu. Dzięki temu zapobiegniesz pobrudzeniu świeżo wyczyszczonych miejsc. Najpierw deskę rozdzielczą i wszystkie górne elementy, a skończ na odkurzeniu wszystkich zakamarków. Odkurzaczem z wąską końcówką i pędzlem pozbądź się kurzu nawet z trudno dostępnych miejsc.

Użyj pędzla do wyczyszczenia wentylacji

Aby szybko wyczyścić wentylację w samochodzie, wystarczy ci czysty pędzel do makijażu. Spryskaj go odrobiną preparatu do czyszczenia mebli i do dzieła. Włosie dojdzie do każdej szczeliny, pozbędzie się kurzu i zanieczyszczeń.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama