Reklama

10 zaskakujących trików na posprzątanie i zorganizowanie samochodu

Samochód jest nie tylko środkiem transportu, ale i naszą wizytówką. Spędzamy w nim mnóstwo czasu. Kto jednak lubi przebywać w brudnym i niezorganizowanym miejscu? Aby w szybki i łatwy sposób ogarnąć przestrzeń w twoim samochodzie, przygotowaliśmy listę 14 użytecznych trików, które przydadzą się  każdemu właścicielowi pojazdu.  Znajdziesz tu wskazówki pomocne podczas sprzątania, użytkowania i organizacji przestrzeni.

Reklama

Usuń szron z szyby

Jeżeli budząc się rano, okaże się, że szyby w twoim samochodzie są całkowicie zamarznięte, a ty akurat bardzo się spieszysz, użyj odmrażacza do szyb. Jeżeli jednak okaże się, że akurat się skończył, zastąp go zwykłym płynem do mycia okiem. Zawarty w nim alkohol z łatwością pomoże pozbyć się szronu i szyby szybko zyskają pierwotny wygląd.

Pozbądź się smug z szyb

Smugi na szybach potrafią doprowadzić kierowców do szewskiej pasji. Zamiast się denerwować, weź zwykły ocet i przetrzyj nim szyby. Dzięki temu będą czyste, lśniące i bez śladu smug. Dodatkowo możesz przetrzeć pióra wycieraczek, co dodatkowo zapewni ochronę przed smugami.

Stary telefon w schowku

Zapewne masz gdzieś w domu stary telefon, z epoki tych, których baterie wytrzymywały kilka dni. Trzymaj go zawsze w schowku samochodowym. Nigdy nie wiadomo w jakiej sytuacji bateria twojego obecnego telefonu rozładuje się mimo, że nie będziesz mieć pod ręką ładowarki. Wtedy zawsze możesz przełożyć kartę do starego telefonu i dalej masz kontakt ze światem. Baterie ładuj co kilka dni, aby mieć pewność, że jest w pełnej gotowości.

Umyj górną część okna

Czy myjąc szyby nie zapominasz o górnej części? Nie chodzi tu o widoczną część szyby, lecz tą, która chowa się w uszczelce. Większość z nas zapomina o tym drobnym szczególe, przez co magazynuje on mnóstwo brudu i zanieczyszczeń. Pamiętaj, aby myjąc szyby zawsze zsunąć okno odrobinę w dół i umyć górną część okna, nawet jeżeli na co dzień jest ukryta pod uszczelką.

Olej kokosowy do skóry

Skórzane obicia foteli i inne elementy wymagają szczególnej troski i uwagi. Jeżeli nie poświęcimy im wystarczającej uwagi, mogą pękać i niszczyć się. Dlatego zawsze podczas sprzątania samochodu, przetrzyj wszystkie skórzane elementy wilgotną szmatką, aby pozbyć się zanieczyszczeń. Następnie weź odrobinę olejku kokosowego na miękką szmatkę i nanieś ją na skórę. Wetrzyj dokładnie w fotel i gotowe.

Zamaluj drobne rysy lakierem do paznokci

Kiedy na lakierze twojego samochodu pojawi się drobna rysa, nie musisz pędzić do blacharza. Wystarczy, że dobierzesz odpowiedni odcień lakieru do paznokci i pokryjesz nim uszkodzenie. Lakier szybko zaschnie, a po uszkodzeniu nie będzie śladu.

Częstsze sprzątanie zajmie mniej czasu

Jeżeli regularnie korzystasz z samochodu na dłuższych bądź krótszych trasach, to wiesz, że im dłużej zwlekasz ze sprzątnięciem domu, tym więcej czasu zajmuje sama czynność. Sprzątaj regularnie samochód, a zauważysz, że zajmuje to o wiele mniej czasu. Po każdym wyjeździe wytrzep wycieraczki, przetrzyj szyby, umyj lampy. Na koniec okaże się, że samochód lśni czystością, a zajęło ci to tylko kilka minut.

Wazelina na drobne zadrapania

Na drobne zadrapania na desce rozdzielczej i plastikowych wykończeniach, chwyć opakowanie wazeliny kosmetycznej  i delikatnie wmasuj ją miękką szmatką w  tym obszarze. Pomoże to zamaskować uszkodzenia. Bądź jednak bardzo ostrożny, nie chcesz przecież uszkodzić powierzchni jeszcze bardziej.

Umyj kołpaki w zmywarce

Jeżeli bardzo się spieszysz, a zależy ci na efekcie, umyj kołpaki w zmywarce do naczyń. Dzięki temu będą czyste, a cały proces zajmie ci tylko kilka minut.

Torba na spontaniczne wyjazdy

Jeżeli lubisz spontaniczne wyjazdy, zawsze bądź gotowy. Spakuj najpotrzebniejsze rzeczy: ręcznik, szczoteczkę do zębów, ubrania na zmianę i trzymaj je zawsze w bagażniku. Kiedy następnym razem przyjdzie ci niespodziewana ochota na spontaniczny wyjazd, wystarczy, że wsiądziesz do samochodu i pojedziesz. Bez martwienia się o bagaż, który zawsze będzie czekał w bagażniku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama