Reklama

Pomysły na wykorzystanie starych ubrań

W niejednej szafie znajdziemy nieużywane i stare ubrania. Niektórych żal nam wyrzucić lub oddać dla potrzebujących, ponieważ wiąże nas z nimi sentyment. Inne to wynik nieprzemyślanych zakupów - nie są zniszczone, ale nam się nie podobają. Takie rzeczy nie muszą lądować na śmietniku lub zalegać latami w szafie. Możemy wykorzystać je w bardzo praktyczny sposób, na przykład przerabiając je na inne ubrania lub pożyteczne gadżety. Podpowiadamy kilka ciekawych pomysłów.

Reklama

Stara koszula męska

W szafach mężczyzn często znajdziemy nienoszone koszule. Co z nimi zrobić? Możemy oddać je do kontenerów z używaną odzieżą lub wykorzystać je w praktyczny sposób. Otóż, okazuje się, że męską koszulę można przerobić na wiele ciekawych gadżetów oraz ubrań. Doskonałym pomysłem będzie uszycie z niej fartuszka kuchennego. Wystarczy jedynie odciąć od koszuli rękawy, doszyć do jej dolnych krawędzi ozdobną listwę i fartuszek gotowy. Z koszuli męskiej możemy uszyć również poszewki na poduszki, a także torebkę na zakupy. Będą bardzo praktyczne i oryginalne.

Biały szeroki t-shirt

Każdy z nas z pewnością pamięta, jak wyglądały białe koszulki, które ubieraliśmy na zajęcia z wychowania fizycznego. Jeśli taka koszulka nie jest bardzo zniszczona, warto przerobić ją na modny top. Wystarczy odciąć rękawy i powiększyć otwory na ręce. Dobrze będzie również skrócić długość koszulki. Taki top możemy ubierać na plażę, do biegania lub na siłownię, oczywiście pod warunkiem, że pod spodem mamy stanik lub sportowy top. Nasz nowy element garderoby możemy również ozdobić wyszywając na topie wzór lub aplikując prasowankę.

Stare jeansy

W szafie nie muszą zalegać również stare jeansy. Warto obciąć je na rybaczki lub krótkie spodenki albo przerobić na spódniczkę. Jak wykonać spódniczkę ze spodni? Należy rozpruć szycia wewnątrz nogawek i w kroku. Następnie ucinamy spodnie na pożądaną długość, a w puste miejsce doszywamy materiał. Na koniec obszywamy krawędź spódnicy.

Jeśli nasze jeansy nie mają modnego fasonu lub po prostu przestał nam się on podobać, również możemy je przerobić. Spodnie typu dzwony wystarczy wyłącznie zwęzić. Możemy wszyć do nich zamek w dolnej części nogawki, jeśli lubimy rockowy styl. Z kolei, jeżeli chcemy poszerzyć rurki, rozcinamy nogawki i wszywamy odpowiednią ilość jeansowego materiału.

Jak odświeżyć niemodną bluzkę?

Jeśli mamy w garderobie kilka niemodnych już bluzek, ale nie są one zniszczone, w bardzo prosty sposób możemy je odświeżyć. Jak? Na przykład wycinając w nich wzorek i wszywając w miejsce wycięcia koronkę lub inny lubiany przez nas materiał. Zapewniamy, że końcowy efekt robi wrażenie.

Narzuta typu patchwork

Ze starych ubrań i materiałów wykonamy również bardzo modną narzutę typu patchwork. Od kilku lat robi furorę w sklepach z artykułami do aranżacji wnętrz. Patchwork to metoda szycia polegająca na zszywaniu kawałków różnych materiałów o podobnych kształtach. W efekcie otrzymujemy oryginalne tekstylia do domu.

Stare koszulki

W internecie znajdziemy masę pomysłów na wykorzystanie starych koszulek. Jednym z nich jest ich przerobienie na torbę na zakupy. Wystarczy rozciąć koszulkę, następnie powycinać w niej niewielkich rozmiarów dziurki, zszyć i torba gotowa.

Stary sweter

Z kolei ze starego swetra wykonamy piękne poszewki na poduszki. Idealnie sprawdzą się na zimę, gdy będziemy chcieli ogrzać się po spacerze na chłodnym powietrzu. Możemy ozdobić je również guziczkami. Będą prezentować się naprawdę uroczo.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama