Reklama

Najczęściej popełniane błędy przy wyborze biustonosza

Prawidłowo dobrany biustonosz to podstawa dobrego wyglądu i dbania o swoje piersi. Nieodpowiedni rozmiar oraz fason stanika, a także kształt miseczki mogą niekorzystnie wpływać na kondycję biustu, a nawet wywoływać jego dokuczliwe dolegliwości. Choć wybór biustonosza to dzisiaj oklepany temat, okazuje się, że wiele kobiet podczas jego kupna nadal popełnia te same klasyczne błędy. W ramach przypomnienia prezentujemy te najczęstsze, które jednocześnie szkodzą naszym piersiom.

Reklama

Źle zmierzony obwód pod biustem

Miseczka i obwód to kluczowe elementy biustonosza, dlatego muszą być idealnie dobrane do kształtu i rozmiaru piersi. Wiele pań nadal nie wie, jaki powinna nosić rozmiar biustonosza, ponieważ nie potrafi prawidłowo zestawić ze sobą obwodu pod biustem z rozmiarem miseczki. Na obwodzie stanika opiera się biust, dlatego nie może być on za luźny, ponieważ piersi będą wysuwały się z miseczek, powodując dyskomfort. Oczywiście nie powinien być on również zbyt ciasny, gdyż utrudni swobodne oddychanie. Dobrze dobrany obwód stanika powinien zapewniać piersiom stabilizację, a jednocześnie wygodę. Przed kupnem biustonosza zmierz dokładnie obwód pod piersiami. Ułatwi to wybór stanika w sklepie.

Źle dobrana miseczka

Prawidłowy dobór miseczki również może przysporzyć nie lada kłopotu. Niektóre kobiety nie mają z tym problemu, ponieważ rozmiar ich miseczki jest popularny, dlatego szybko znajdują pasujący model. Sytuacja komplikuje się, gdy rozmiar piersi kobiety oscyluje pomiędzy dwoma rozmiarami. Na przykład na miseczkę B jest zbyt duży, natomiast do C zbyt mały. W takim przypadku najlepiej wybierać biustonosz z wkładkami materiałowymi lub silikonowymi, które wraz z piersią wypełnią wnętrze miseczki.

Rozmiar miseczki powinien być dobrany idealnie. Zbyt małe będą marszczyć piersi i powodować powstawanie nieestetycznych fałdek. Zbyt duże sprawią, że nasz biust szybko straci jędrność i ładny kształt.

Nadmierna oszczędność

Nadmierna oszczędność podczas kupna biustonosza to kolejny często popełniany przez kobiety błąd. Bielizna to przecież najważniejszy element naszej garderoby, dlatego powinna być wykonana z materiałów dobrej jakości, a także odpowiednio skrojona. Nie warto oszczędzać na tym, co zapewnia nam komfort i zdrowie. Tanie biustonosze bardzo szybko tracą fason i łatwo się prują. Poza tym, często są źle skrojone i zniekształcają piersi. Droższe staniki zapewniają im komfort i zdrowie oraz służą nam przez wiele lat.

Zapominanie o ważnej roli ramiączek

Ramiączka to również ważny element stanika, do którego często nie przywiązujemy wagi, a powinnyśmy! Ramiączka wraz z obwodem i fiszbinami stanika podtrzymują piersi, dlatego nie mogą być zbyt krótkie, ani za luźne. Mają podtrzymywać biust, ale nie wrzynać się do skóry i nie uciskać mięśni. Powinny być wykonane z naturalnego materiału, który nie będzie powodował nadmiernej potliwości i z którego łatwo zejdzie brud.

Biustonosz, który nie pasuje do ubrania

Idealnie dobrany stanik to również taki, który pasuje do naszego ubioru. Nie tylko kolorem, ale także materiałem i fasonem. W swojej szafie warto mieć kilka biustonoszy, które sprawdzą się jako bielizna na różne okazje. Podstawowe kolory staników, które musisz mieć to: czarny, biały i cielisty. W kobiecej garderobie powinien znaleźć się również biustonosz na specjalne okazje, który można ubrać po sukienkę bez ramiączek i który nie będzie rzucał się w oczy. Pamiętaj, dobrze dobrany stanik to taki, który spełnia swoją funkcję i którego nie widać!

Odpowiednio dobrany biustonosz powinien zapewniać kobiecie komfort i poczucie pewności siebie. Warto zatem poświęcić trochę czasu na jego wybór. Pamiętaj, że zdrowe i zadbane piersi to jeden z najważniejszych elementów naszej kobiecości.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama