Reklama

Jaki biustonosz najlepiej pasuje do kształtu twoich piersi?

Czy wyszłaś kiedyś ze sklepu z bielizną, zadowolona z nowo zakupionego biustonosza, aby po tygodniu stwierdzić, że – jak wiele jego poprzedników – uwiera, drapie, czy ciśnie? Nie jesteś jedyna. Nawet kobiety, które skorzystały z oferowanej przez niektóre sklepy usługi mierzenia, ciągle nie są w stanie dobrać dla siebie dobrego stanika. Istnieje siedem łatwych do rozróżnienia kształtów piersi. Zobacz jaki jest twój, by łatwiej wybrać najlepszy dla siebie biustonosz.

Reklama

Okrągłe

Piersi okrągłe charakteryzują się równymi zaokrągleniami w każdym punkcie - tak jak ma to miejsce choćby w piłce. Zwykle są to piersi mniejsze, choć występują też w większych rozmiarach. Takie piersi nie wymagają mocnego wsparcia ani podniesienia, zatem najlepsze dla nich biustonosze to takie, które nie są wzmocnione drutem wzdłuż linii miseczki, ani nie mają dodatkowego usztywnienia sztywniejszą podszewką.

Wschód-zachód

W przypadku tego kształtu, piersi odchylają się na zewnątrz, a sutki są wyraźnie skierowane na boki. Między piersiami na środku klatki piersiowej jest zwykle znaczna odległość. Dla tego kształtu polecamy tzw. biustonosze bezszwowe, zwane też pod nazwą biustonosze pod t-shirt, które nadają temu typowi piersi kształt i zapewniają komfort. Kolejną dobrą opcją jest biustonosz typu push-up, by skierować piersi ku przodowi i uwypuklić biust.

Rozstawione

Piersi o rozstawionym kształcie są pełniejsze niż typ opisany powyżej. Są również skierowane na boki. W związku z tym, że te piersi są pełniejsze, najlepszy jest dla nich biustonosz do dekoltów w szpic (tzw. plunge), by nico podnieść piersi. Powinien mieć też mocny drut i głębokie miseczki by dawać odpowiednie wsparcie.

W kształcie dzwonu

Piersi w tym kształcie są szersze u podstawy i zwężają się w kierunku sutka. Najlepszym dla nich biustonoszem jest biustonosz o pełnej miseczce oferujący najsilniejsze wsparcie i podniesienie piersi. Dłuższy drut podtrzymujący może zapewnić lepsze zakrycie piersi, ale bardzo dobrze sprawdzają się też wysoko zabudowane biustonosze zrobione z samego materiału, bez drutu z mocną podszewką i szerokimi ramiączkami.

Wątłe

Wątłe piersi mają wydłużony i wąski kształt i tendencję do obwisania. Takie piersi zwykle zawierają słabiej wykształconą tkankę łączną, mogą też pojawić się po zakończeniu karmienia piersią lub po utracie znacznej ilość wagi. Dla nich polecane są biustonosze dające mocne podparcie, wykonane ze sztywnego materiału. Biustonosze do dekoltów w szpic lub pełne podniosą piersi i umiejscowią je na środku klatki piersiowej. W zależności od kształtu piersi, biustonosz posiadający dodatkową podszewkę po zewnętrznej stronie miseczki może pomóc w nadaniu piersiom pożądanego kształtu.

Asymetryczne

Wiele kobiet posiada piersi o różnym rozmiarze – jedna pierś jest większa niż druga. Jeśli różnica jest niewielka, nie wpłynie to na wybór biustonosza, ale jeśli jest znacząca i wynosi co najmniej jeden rozmiar miseczki, dobranie biustonosza może stać się wyzwaniem. Najlepszym wyjściem jest dobieranie biustonosza do rozmiaru większej piersi. Dobrą opcją jest też zakupienie biustonosza, który ma możliwość wymiany miseczek.

W kształcie łzy

Do tego rodzaju piersi najłatwiej jest dobrać biustonosz. Jest zwykle jędrna i okrągła – z zaokrągleniami nieco bardziej pełnymi u jej dołu i nieco mniejszymi na górze. Zwykle czują się dobrze w większości rodzajów biustonoszów – nawet tych bez ramiączek, bez drutów, do dekoltów w szpic, które zapewnią im właściwe wsparcie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama