Reklama

Jak zmienić swój styl?

Chcesz zmienić swój styl, jednak nie wiesz na jaki? Odkryj swój własny styl, bądź sobą i ciesz się swoim wyglądem. Poniższe wskazówki pomogą ci znaleźć swój własny, indywidualny styl.

Rzeczy, których potrzebujesz

* czasopisma

* internet

* wyobraźnia

Wybierz różne rzeczy ze swojego otoczenia, które ci się podobają - kolory, meble, rodzaj muzyki. Postaraj się odnaleźć wspólne cechy, które je łączą. Pomyśl nad tym, jaki styl ci się podoba. Zdecyduj, czy jest on tradycyjny, nowoczesny, zawsze zgodny z trendami mody, naturalny itp.

Obserwuj trendy mody i zwróć uwagę co ci się w niej podoba, a co nie. Jeśli aktualna moda ci się nie podoba przejrzyj kolekcje projektantów z ubiegłych lat.

Przemyśl, co chcesz sobą reprezentować, co chcesz podkreślić swoim ubiorem. Czy chcesz być bardziej wiarygodny, elegancki, czy chcesz podkreślić swoją artystyczną osobowość.

Pomyśl nad wyborem czegoś co będzie z tobą kojarzone i w czym dobrze się czujesz. Może to być cokolwiek - buty na wysokim obcasie, okulary przeciwsłoneczne itp. Zwróć uwagę na to, że większość ze znanych osób (jak i firm) ma swój znak rozpoznawszy. (Np. Karl Lagerfeld ma śnieżnobiałe włosy i nigdy nie rozstaje się z okularami, stylista Phillip Bloch nie rozstaje się z czapkami).

Obserwuj innych. Nie wahaj się naśladować czyjegoś stylu jednak spraw, aby stał się on twoim własnym. Pamiętaj, że musi on pasować do twojej osobowości oraz musisz się z nim dobrze czuć.

Co dokładnie chcesz zmienić?

Zdecyduj, co chcesz zmienić - włosy, garderobę, akcesoria. Nie musisz od razu zmieniać wszystkiego na raz. Może wystarczy jedna rzecz, aby twój wizerunek całkowicie się zmienił.

Zacznij od dodatków. Bezpieczną, prostą oraz niedrogą drogą do zmiany swojego stylu jest rozpoczęcie od zmiany akcesoriów. Zacznij eksperymentować z okularami przeciwsłonecznymi, paskami, przypinkami, kolorowymi rajstopami czy odważnymi, dużymi torebkami.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama