Reklama

Jak rozciągnąć niewygodne buty?

Wiele osób coraz częściej kupuje buty w sklepach internetowych. To ogromna oszczędność czasu, a także sposób na skorzystanie z atrakcyjnych rabatów i upustów. Niestety, okazuje się często, że upragniony model nie do końca nam odpowiada i z czasem są (nawet po pierwszym przymierzeniu w domu) niewygodne. Podobna sytuacja jest w sklepach stacjonarnych: pewnie nie raz, nie dwa zdarzyło się, że na miejscu leżą idealnie, ale z czasem mogą uwierać. Na szczęście, istnieją sposoby, które pomogą zaradzić problemowi. Poznaj sposoby na rozciągnięcie niewygodnych butów.

Buty skórzane

Buty wykonane z materiałów naturalnych, takich jak np. skóra, cieszą się ogromną popularnością i w opinii wielu osób uznawane są za trwałe. Niestety, z czasem może się okazać, że mogą być za małe i uwierać. Oczywiście, na niewygodne buty może zaradzić szewc, ale jeśli nie mamy takiej możliwości, możemy delikatnie rozbić je młotkiem (tę metodę stosują również profesjonaliści). Wystarczy delikatnie uderzać od wewnętrznej strony narzędziem w kierunku pięty. Jednak należy robić to ostrożnie, aby nie uszkodzić obuwia.

Delikatne rozciąganie

Skóra jest twardym, ale również i plastycznym materiałem. Jeśli nie jesteśmy przekonani do korzystania z młotka, warto buty rozciągnąć. Wystarczy delikatnie namoczyć tył obuwia, włożyć na stopy grube skarpety i chodzić po mieszkaniu w niewygodnych butach przez kilka godzin. Wilgoć sprawi, że skóra będzie bardziej miękka i dostosuje się formą do stóp. Niektórzy polecają, aby zamiast moczenia niewygodnych butów, umieścić je przez kilka chwil nad garnkiem z parującą wodą.

Buty z tworzywa sztucznego

Buty z tworzywa sztucznego również mogą z czasem okazać się niewygodne. Co w takim wypadku zrobić? Najlepiej je rozchodzić wkładając na stopy grubą skarpetkę i trzymać na butach przez kilka godzin. Niektórzy polecają zaś, aby wcześniej skierować na piętę obuwia strumień ciepłego powietrza, np. z suszarki, ponieważ ciepło sprawia, że materiały są bardziej plastyczne i szybciej przystosowują się do kształtu stopy.

Aby rozciągnąć ekoskórę, można spróbować włożyć do buta gazety nasączone alkoholem, a po kilku godzinach spróbować je rozchodzić. Jednak w przypadku tej metody na niewygodne buty trzeba uważać, aby ich nie odbarwić!

Zakup specjalne akcesoria!

W wielu sklepach obuwniczych istnieje wiele akcesoriów, które nie tylko pomogą na niewygodne buty, ale także często ułatwia ich przechowywanie. Na szczególną uwagę zasługują prawidła, które wkłada się do obuwia. Mogą one je rozciągnąć, a także zapobiec przed odkształceniami. Oczywiście, można zaopatrzyć się w środki specjalistyczne, np. w spreju, które mają za zadanie rozciągnięcie niewygodnych butów. A co zrobić w przypadku, kiedy buty obcierają i robią się pęcherze? Warto zastosować plastry, a także posypywać skórę stóp talkiem.

Zobacz nowe artykuły w promocyjnych cenach na ding.pl

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama