Reklama

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z butów?

Problem brzydkiego zapachu z butów jest bardzo powszechny na tyle, że chyba nie ma osoby, która - w większym bądź mniejszym stopniu - się z nim nie borykała. A lato, które obfituje w wysokie temperatury, tylko wzmaga problem, co urasta do rangi bardzo wstydliwej i nieprzyjemnej przypadłości. Co wtedy zrobić ze śmierdzącymi butami? Nie trzeba ich wyrzucać, ale warto poznać przyczynę pojawiania się zapachu i szybko go zwalczyć. Poza tym warto znać kilka patentów, które mogą skutecznie rozwiązać tę niedoskonałość i to w prosty sposób. Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z butów? Przedstawiamy najlepsze rozwiązania.

Dlaczego buty brzydko pachną?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego buty brzydko pachną. Przyczyn występowania problemu jest kilka, ale wszystkie z nich mają wspólny mianownik - obecność bakterii, które są głównym sprawcą odoru wydostającego się z butów. One zaś pojawiają się pod wpływem potu wydzielanego przez skórę stóp. Intensywniejsze pocenie się może pojawiać się wyłącznie cyklicznie, czyli w wyniku wysokich temperatur, ale brzydki zapach może być całoroczny. Wtedy winić można albo nadpotliwość, albo nieprawidłową pielęgnację butów. Na brzydki zapach z obuwia mają również:

Reklama

  • rodzaj obuwia,
  • materiał wykonania,
  • jakość wkładek,
  • niektóre choroby skóry.

Jak pozbyć się zapachu z butów?

Jeśli chcemy pozbyć się brzydkiego zapachu z butów, trzeba wyrobić sobie kilka nawyków. Jednak najważniejsza jest higiena osobista: dokładne mycie stóp, częsta zmiana skarpet, rajstop i pończoch, czy dokładne wysuszenie stóp po ich umyciu. Ale to niejedyne czynności, które muszą nam wejść w krew, aby pozbyć się zapachu brzydkiego zapachu z butów. Warto także buty przechowywać w miejscu przewiewnym - to spowoduje, że łatwiej jest pozbyć się wilgoci, która może wzmagać problem. Dlatego zaraz po ściągnięciu obuwia, lepiej nie chować go do szafki, ale zostawić np. na balkonie lub parapecie okna. Oczywiście, może się zdarzyć tak, że problem całkowicie nie zniknie, ale z całą pewnością ograniczy go w dużym stopniu.

Najlepsze patenty na śmierdzące buty

Co zrobić, jeśli - mimo najszczerszych starań - zapach butów jest nadal nie do wytrzymania? Warto sięgnąć po sprawdzone i naturalne patenty, które szybko pomogą rozprawić się z nieprzyjemną wonią obuwia. Co warto mieć na uwadze?

  • Soda oczyszczona - produkt ten jest niezbędny nie tylko do przygotowania ciasta, ale także w porządkach. Soda oczyszczona rozprawi się bardzo szybko z brzydkim zapachem w butach. Wystarczy wieczorem wsypać do środka obuwia solidną porcję proszku i pozostawić na całą noc. Rano buty trzeba jedynie odkurzyć i zapomnieć o brzydkim zapachu, ponieważ soda oczyszczona ma działanie bakteriobójcze, a także wchłania wilgoć.
  • Herbata - jeśli w szafce kuchennej mamy dużo torebek herbaty, to można również je wykorzystać tak, aby pozbyć się brzydkiego zapachu z butów. Wystarczy herbatę włożyć do obuwia podobnie jak sodę i pozostawić jak najdłużej. Po nieprzyjemnym problemie nie powinno zostać śladu.
  • Żwirek koci - ma właściwości higroskopijne, co przydaje się w kuwetach naszych czworonożnych przyjaciół. Jeśli mamy także problem z brzydkim zapachem obuwia, można użyć granulatu: wcześniej warto przesypać go do woreczków lnianych bądź bawełnianych.
  • Zioła - jeśli chcemy odświeżyć buty, ale nie widzimy dla nich ratunku, to warto pogląd zrewidować. Pomocne okażą się mieszanki ziołowe, z czego najbardziej nada się suszona lawenda albo szałwia. Obie rośliny nie tylko mają intensywny zapach, ale także redukują ilość bakterii.
  • Zamrażarka - niskie temperatury mogą zniszczyć żyjące w obuwiu bakterie. Dlatego można każdego buta włożyć do worka i wsadzić do zamrażarki na kilkanaście godzin.

Polecamy także:

Jak głaskać kota, by było mu przyjemnie?

Jak się pozbyć much z domu? Oto sprawdzone patenty

Jak często należy zmieniać i prać pościel?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama