Reklama

Jak mierzyć obwód klatki piersiowej?

Istnieją osoby, które rzadko mierzą swój obwód klatki piersiowej. Niektórzy zastanawiają się, po co to wykonywać? Czasami jest to przydatne, kiedy mamy zamiar oddać koszulę do krawca, uszyć nową sukienkę lub bluzkę, dobrać odpowiedni stanik lub po prostu: aby podpatrywać postępy ćwiczeń i modelowania sylwetki. Mimo celu mierzenia, warto wiedzieć dokładnie, jak je wykonać, aby ułatwić sobie pomiary. Jak dokładnie mierzyć obwód klatki piersiowej? Po co się go wykonuje?

Reklama

Po co mierzyć obwód klatki piersiowej?

Mierzenie klatki piersiowej jest niezbędne w wielu dziedzinach życia. Przede wszystkim wtedy, gdy chcemy skorzystać z usług krawca i oddać do poszerzenia lub zwężenia odzież, a także w wypadku, gdy decydujemy się, aby specjalista uszył dla nas bluzkę, sukienkę lub marynarkę. Choć warsztaty krawieckie lub modne atelier posiadają odpowiednie metry krawieckie, to obwód klatki piersiowej może być pomocny w sklepie, gdy mężczyzna potrzebuje odpowiedniej koszuli. Pomiar jest również przydatny dla pań, które chcą kupić biustonosz, ale nie mogą skorzystać z usług brafitterki. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawę, że źle dobrany biustonosz może deformować piersi, ale także powodować ból i sprzyjać powstawaniu wad postawy.

Kupujesz w Internecie? Musisz znać obwód klatki piersiowej

Obecnie wiele osób kupuje odzież za pomocą Internetu. To rozwiązanie jest bardzo wygodne, szczególnie dla tych, którzy cenią czas i chcą skorzystać z wielu atrakcyjnych rabatów. Zakupy on-line są również niezbędne dla osób, które nie mogą skorzystać ze sklepów stacjonarnych z różnych powodów. Oczywiście, każdy element odzieży ma swoją rozmiarówkę (europejską lub angielską), ale mimo wszystko po zakupie może się okazać, że koszula lub marynarka może być za mała. Dlatego warto dokładnie sprawdzać obwód koszuli lub modela ze swoją klatką piersiową.

Tak sprawdzisz postępy w ćwiczeniach!

Zależy komuś zależy na zrzuceniu zbędnych kilogramów albo chce zwiększyć swoją muskulaturę, to warto dokładnie zmierzyć swoje ciało. Oczywiście, wygodniej jest wejść na wagę, ale nie zawsze jest miarodajna. Przede wszystkim dlatego, że rozbudowywana tkanka mięśniowa jest cięższa niż tłuszczowa, więc masa ciała może być wyższa od oczekiwanej. Poza tym wiele czynników wpływa na naszą wagę. Picie wody lub odwodnienie, życie w stresie, drobna infekcja lub pogoda czy zjedzony posiłek może spowodować, że następują wahania pomiarów. Dlatego, by znać efekty pracy, lepiej dokonywać pomiarów.

Jak mierzyć obwód klatki piersiowej?

Aby prawidłowo zmierzyć obwód klatki piersiowej, należy mieć metr krawiecki albo inny przyrząd, który jest elastyczny, ale nierozciągliwy, gdyż one może nie być miarodajny. Jeśli nie posiadamy takiego pod ręką, można wziąć coś innego, np. sznur czy kabel i przytrzymać (najlepiej też zaznaczyć czymś) we wskazanym miejscu. Później warto ułożyć go na podłodze i zmierzyć za pomocą np. miarki.

Natomiast mało osób zdaje sobie sprawę, w którym miejscu należy mierzyć obwód klatki piersiowej. Wystarczy przyłożyć dookoła klatki na linii sutków lub minimalnie pod nimi.

Ogólne zasady mierzenia obwodu klatki piersiowej

Aby wyniki mierzenia klatki piersiowej były miarodajne, warto pamiętać jeszcze o kilku zależnościach. Przede wszystkim mierzenie powinno być przeprowadzone na nagim ciele, nie warto mieć nawet cienkich i przylegających do ciała elementów garderoby. Należy pamiętać, aby stać również naturalnie - unikać prężenia się, wyciągania brzucha lub piersi. Zamiast stania na baczność, lepiej zrobić lekki rozkrok, a idealnie, aby ułożyć między stopu jednego, wąskiego buta.

Planuj zakupy i znajdź najnowsze promocje w sklepach z ding.pl

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama