Reklama

Jak bezboleśnie chodzić na wysokich obcasach?

Ubieranie butów na wysokim obcasie, u większości kobiet powoduje ból, z którym nie sposób wygrać. Noszenie szpilek powoduje problemy z więzadłami, bolesne skurcze oraz problemy ze stawami. Co robić kiedy nie umiemy rezygnować z naszych pięknych szpilek? Najlepszym sposobem będzie zakup butów skórzanych, które są dobrze wyprofilowane i dostosowują się do kształtu stopy. Na zakupy obuwnicze najlepiej wybrać się z rana, kiedy nasze stopy są wypoczęte, pomoże to w wyborze odpowiedniego rozmiaru oraz fasonu. Kupując buty należy być cierpliwym, pośpiech jest nie wskazany ze względu na to, że skórzane buty kupujemy nawet i na kilka lat, a więc po co się bezsensownie męczyć?

Buty na słupku są o wiele bardziej wygodniejsze niż szpilki, ponieważ pewniej stawiamy stopę na podłożu. Dodatkowym ułatwieniem dla osób rzadko chodzących w butach na obcasie będzie platforma, która zmniejszy kąt nachylenia stopy. Ponadto buty na słupku z platformą z przodu zapewniają duży komfort noszenia. Jeśli tylko chcemy możemy dokupić żelowe wkładki, które dodatkowo będą amortyzować każdy krok.

Kiedy już zakupimy nowe buty na obcasie, dobrze jest przyzwyczaić do nich stopy. Jednym z lepszych sposobów, aby przyzwyczaić się do nowych butów jest noszenie ich w domu podczas sprzątania czy gotowania. W momencie, gdy przyjdzie czas na wyjście na imprezę lub do pracy, nasze stopy będą nam wdzięczne.

W momencie gdy wychodzimy w naszych nowych butach musimy pamiętać o kilku rzeczach np. „nie jesteś w adidasach, nie podbiegniesz do autobusu”. Obcasy są sporym utrudnieniem, dlatego też najlepiej jest omijać nierówne chodniki i miejsca posypane żwirem czy piaskiem – na takich powierzchniach o skręcenie kostki nie trudno.

Po zakończonym maratonie w butach na wysokim obcasie, warto jest zaraz po zdjęciu butów poświęcić kilka minut na masaż stóp. Możemy go wykonać specjalnym masażerem do stóp lub piłeczką tenisową. Taki zabieg rozluźni nasze mięśnie i przyniesie oczekiwaną ulgę.

Częste używanie szpilek lub czółenek może być niestety przyczyną bólu kręgosłupa, ponieważ chodzenie w butach na wysokim obcasie bardzo obciąża kręgi dolne kręgosłupa. Od czasu do czasu nie zaszkodzi ubrać buty na płaskiej podeszwie, aby nasze ciało odpoczęło.

Chodzenie w szpilkach wymaga praktyki ale kupienie wygodnych butów to już połowa sukcesu. Czasem warto dołożyć trochę więcej pieniędzy i kupić buty, które będą komfortowe i posłużą na długie lata.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama