Reklama

Dlaczego warto nosić czapkę zimą?

Zima tuż za rogiem, a niskie temperatury na dobre zagościły na zewnątrz. Ciepła kurtka i buty, szal, rękawiczki oraz czapka to bez wątpienia ważne elementy garderoby, które pomagają przetrwać zimę bez szwanku. Lekarze twierdzą, że w okresie niskich temperatur powinniśmy szczególnie pamiętać o ciepłej czapce. Dlaczego? Ponieważ to czapka chroni naszą głowę, zapobiegając tym samym utracie nadmiernej ilości ciepła z organizmu. Niestety wiele osób ma wobec niej spore uprzedzenia i to zupełnie niepotrzebnie. A tymczasem, noszenie czapki ma wiele korzyści dla naszego zdrowia i urody. Koniecznie sprawdź, jakie!

Reklama

Chroni przed przeziębieniem i grypą

Czapka zapewnia ciepło naszej głowie i nie dopuszcza do utraty nadmiernej ilości ciepła z organizmu. Warto wiedzieć, że przebywając na mroźnym powietrzu bez czapki możemy stracić nawet 70 procent ciepła z organizmu. Efekt? Przeziębienie, grypa, a nawet zapalenie opon mózgowych. Nasi rodzice mieli stuprocentową rację, kiedy w dzieciństwie zakładali nam czapkę na głowę, zapewniając, że ochroni nas przed grypą! Przebywanie na zimnym powietrzu bez czapki może być przyczyną poważnych chorób i osłabienia odporności organizmu.

Chroni włosy przed szkodliwym działaniem mrozu

Czapka to również doskonała ochrona włosów przed zimnem i działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Przebywanie na mrozie bez czapki sprawia, że włosy stają się łamliwe, suche i słabe, co w konsekwencji prowadzi do ich wypadania. Nie czekaj z ubraniem czapki aż nadejdą wielkie mrozy. Noś ją jeszcze jesienią, gdy temperatura obniża się z dnia na dzień. Pamiętaj jednak, by nie nosić zbyt grubej czapki. Włosy mogą się wtedy przetłuszczać.

Sprawia, że jest nam ciepło i przytulnie

Ciepła i przyjemna w dotyku czapka nie tylko ochrania nasze włosy i głowę. Sprawia również, że czujemy się miło i jest nam po prostu ciepło. Nawet krótki spacer na mrozie bez czapki może popsuć nam humor, no i zdrowie. Zaopatrz się zatem w czapkę, którą chętnie będziesz zakładać na co dzień. Ważne, by była ciepła, wykonana z materiału przepuszczającego powietrze, a także miękka. Czapka nie może nas denerwować. Ma sprawić, że poczujemy się miło i bezpiecznie.

Wzbogaca zimowe stylizacje

Nic tak nie poprawi zimowego looku, jak stylowa czapka wykonana z dobrej jakości materiału! To kolejny powód, dla którego warto nosić czapkę zimą! By nakrycie głowy efektownie się prezentowało, powinno wyróżniać się kolorem lub ozdobami na tle kurtki lub płaszcza. Ponadto, czapkę należy dobrać odpowiednio do kształtu twarzy, w czym z pewnością pomogą blogerki modowe!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama