9 oznak źle dobranego stanika

Prawdopodobnie znasz te statystyki: 80% kobiet nosi stanik w rozmiarze, który im nie pasuje. Czy należysz do tych 80%? Chociaż najlepiej jest kupować stanik przy udziale brafitterki, rzadko możemy je spotkać w sklepach z bielizną. Prawdopodobnie więc sama kupujesz sobie biustonosz i nie jesteś pewna, czy wybierasz właściwy rozmiar. Nie martw się. Przy pomocy lustra można w kilku łatwych krokach określić, czy nosisz odpowiedni rozmiar stanika, czy też nie. Kluczowe miejsca, na które musisz zwrócić uwagę to najważniejsze punkty każdego stanika: paski, miseczki i szelki.

„Wylewanie się”

Czy od góry lub po bokach piersi „wylewają się”? Musisz znaleźć biustonosz o szerszym pasku i większych miseczkach! Dobrze dobrany stanik powinien zakrywać cały biust.

Marszczące się miseczki

Jeśli miseczki stanika marszczą się na piersiach, oznacza to, że są za duże. Znajdź biustonosz o mniejszych miseczkach, który będzie idealnie zakrywał twój biust.

Przesuwanie się paska

Biustonosz powinien dobrze przylegać, a jego pasek nie może się przesuwać. Dopasuj go tak, by pozostawał zawsze na swoim miejscu.

Odstawanie

Stanik w żadnym miejscu nie powinien odstawać, ma przylegać do ciała na całej powierzchni. Jeśli cokolwiek przy nim odstaje, musisz go wymienić na inny.

Bruzdy

Jeśli w którymkolwiek miejscu stanik nie przylega idealnie do ciała, zmień go. Wybierz mniejsze miseczki lub pasek w obwodzie.

Obwisły biust

Stanik ma za zadanie podtrzymywać twoje piersi i maskować wszelkie niedoskonałości. Dobrze dopasowany biustonosz sprawia, że piersi wyglądają na jędrne i kształtne.

Szelki pozostawiające wgniecenia na skórze

Jeśli szelki biustonosza pozostawiają na skórze czerwone paski, oznacza to, że jest dla ciebie zbyt ciasny. Musisz poluzować szelki, a jeśli już to zrobiłaś, a szelki nadal uciskają, zmień stanik.

Uczucie dyskomfortu

To najważniejsza oznaka tego, że nosisz nieodpowiedni biustonosz. Dobrze dobrany stanik będzie podkreślał twoje kształty, jednocześnie sprawiając, że będziesz się czuć komfortowo.

Przesuwanie się paska

Masz wrażenie, że pasek się przesuwa? Oznacza to, że biustonosz jest dla ciebie za duży. Jeśli miseczki są zbyt duże, pasek będzie się przesuwał, zamiast podtrzymywać biust.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama