Reklama

7 trików jak wytrzymać w szpilkach

Jesteś w stanie przetrwać cały dzień w szpilkach...Fakt: Lubimy ekstrawaganckie buty. Fikcja: Takie buty są warte każdego bólu. Mówiąc w prostych słowach szpilki, które uwierają + pot + chodzenie = ból Oto 7 prostych sposobów na przygotowanie swoich stóp abyś mogła skupić się na modzie, a nie na kuśtykaniu.

Reklama

Sklej swoje palce

Schowaj swoje płaskie buty do torby: Noc w szpilkach nie musi oznaczać, że do domu będziesz wracała kulejąc. Zanim założysz buty na wysokim obcasie sklej swój 3 i 4 palec przezroczystą, elastyczną taśmą medyczną. Pozwoli to na odciążenie śródstopia. A teraz krótka lekcja biologii dla zainteresowanych: pomiędzy tymi dwoma palcami znajduje się nerw. Taśma pozwala na zminimalizowanie ryzyka naciągnięcia w tym miejscu.

Zabezpiecz swoje stopy przed poceniem

Nawet niewielka ilość potu może powodować zsuwanie się paska od buta, znajdującego się na wysokości kostki. Aby temu zapobiec, przed założeniem szpilek, spryskaj swoje stopy dezodorantem.

Zetrzyj podeszwy papierem ściernym

Nowe buty mające zerową przyczepność do podłoża? Tak, my też wpadłyśmy w parę poślizgów podczas tańców. Oto proste rozwiązanie sytuacji: zetrzyj delikatnie podeszwy swoich nowych butów papierem ściernym. Powtarzamy, delikatnie. Nie zdzieraj doszczętnie czerwonej podeszwy swoich Loubutin'ów.

Wrzuć do nich torebkę herbaty

Aby zabić nieprzyjemny zapach, wrzuć do swoich butów kilka zużytych i wysuszonych torebek od herbaty, i pozostaw je tam przez całą dobę. Twój nos, a także nosy innych ludzi, będą ci wdzięczne.

Rozszerz je używając do tego lodu...

Zgoda, ten trick jest zdecydowanie trochę dziwny ale naprawdę pomaga w rozciągnięciu nowych lakierków, które uciskają palce. Napełnij plastikowe worki wodą i włóż je do butów w miejsce, gdzie normalnie znajdują się palce. Następnie tak przygotowane buty włóż do zamrażarki na całą noc. Kiedy woda zacznie zamarzać woreczki, rozszerzą się tak samo jak nasze buty.

… lub suszarki i skarpetek

Włóż na swoje stopy kilka par skarpetek lub jedną parę grubych wełnianych skarpet. Następnie załóż buty i zacznij dmuchać powietrzem z suszarki na miejsca, które cię uciskają.

Zainwestuj we wkładki do butów

Dzięki nim będziesz mogła przejść naprawdę długą drogę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama