Reklama

5 typów ubrań, które warto kupować w większym rozmiarze

Jesteś osobą o nieregularnych rozmiarach? Zawsze gdzieś pomiędzy? No i co z tego? Zdradzę ci sekret przebieralni – często lepiej jest kupić ciuch o rozmiar większy lub mniejszy. Dlaczego? Z powodu prania! Tutaj znajdziesz poręczny przewodnik jak wybierać właściwy rozmiar ubrań. Co powinieneś kupować w odrobinę większym rozmiarze:

T-shirty

Podkoszulki i t-shirty dobrej jakości składają się głównie z bawełny, a to wystawia je na ryzyko kurczenia się w praniu nawet o 20%. Kupując je o rozmiar większe zabezpieczasz się przed koniecznością paradowania w obcisłym podkoszulku, kiedy z nieba leje się żar.

Koszule z kołnierzykiem

Odzież tego typu będzie kurczyła się na pewno nieco mniej niż bawełniane podkoszulki, jednak możesz się spodziewać przynajmniej 3% ubytku w rozmiarze po każdym praniu. Niby niewiele, jednak nigdy nie wiesz, kiedy w awaryjnej sytuacji okaże się, że zapasowa koszula jest na ciebie po prostu za mała (w rękawach, ramionach a może w kołnierzyku).

Wełniane swetry

Włókna wełny kurczą się w praniu (podobnie jak w efekcie suszenia w suszarce), warto jest więc zainwestować w nieco obszerniejszy sweter. Większy jest też wygodniejszy i przytulniejszy, nieprawdaż?

Skarpetki

Podobnie, jak podkoszulki, skarpetki są wykonane najczęściej z bawełny, co oznacza spore kurczenie w praniu. Ponieważ nie warto narażać się na zatrzymanie cyrkulacji krwi w stopach, kupuj duże rozmiary skarpet!

Letnie sukienki

Nie ma nic smutniejszego niż śliczna, powiewna, letnia sukieneczka, która w zeszłym sezonie tak ładnie pasowała, a teraz nagle skurczyła się o centymetr i nie leży już tak pięknie. Kupuj rozmiar większą albo pierz ręcznie do końca swoich dni!

Co powinieneś kupować w odrobinę mniejszym rozmiarze

Dżinsy

Być może w przebieralni wciskając na siebie dżinsowe spodnie zacznie brakować ci powietrza, ale to dobrze. Tkane włókna poluzują się w trakcie noszenia, zatem warto kupować na początku obcisły rozmiar.

Spodnie do jogi

Jeśli spodnie do ćwiczenia jogi utkano z dodatkiem choćby 5% Spandexu, będą zachowywały się tak samo, jak dżinsy, rozciągając się tym bardziej, im dłużej je nosisz.

Swetry z dodatkiem Poliestru

Lubisz cieniutkie, luźne sweterki? Postaw na dopasowaną wygodę i komfort, nie kupuj zbyt luźnych, bo materiał, z którego są wykonane nie oprze się pokusie rozciągania, przez co po pewnym czasie, rękawy będą ciągnęły się przy kostkach.

Rajstopy

Po jednym, czy dwóch praniach nylonowe rajstopy zaczną się wyciągać na kolanach i kostkach – a tego nikt nie lubi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama