Reklama

5 sposobów, aby szpilki nie uszkodziły twoich stóp

Dla większości kobiet noszenie wysokich obcasów oznacza zwiększenie pewności siebie i poczucie, że jest się o kilka centymetrów wyższą. To symbol sex appealu, który jest doskonałym uzupełnieniem eleganckiej kreacji. Chociaż szpilki to od lat popularne i efektowne obuwie, doskonale sobie zdajemy sprawę, że mogą także uszkodzić nasze stopy. Trudno się jednak im oprzeć, dlatego by móc z przyjemnością (i bezboleśnie) nosić wysokie obcasy, warto stosować tych kilka sztuczek.

Reklama

Wybierz buty nieco większe

Wiele kobiet po noszeniu szpilek każdego dnia cierpi na haluksy, które mogą przysparzać bólu i na stałe zdeformować stopy. Na szczęście można temu zapobiec nosząc szpilki wystarczająco szerokie w okolicach palców. Trzeba również sprawdzić, jaki nacisk wywołują buty na duży palec podczas chodzenia.

Używaj gumowych wkładek

Stopy potrzebują dodatkowej amortyzacji w szpilkach. W przeciwnym razie pojawią się na nich siniaki i zgrubienia. Używanie wkładek da nam dodatkowe wsparcie, które będzie absorbować wstrząsy, na jakie narażone są kolana.

Używaj drewnianych prawideł

W celu rozszerzenia ciasnych butów na obcasie używaj drewnianych prawideł. Dzięki nim buty będą utrzymywały swój kształt, przez co będą bardziej wygodne i nie będą obcierać stawów.

Noś buty na klinie

Im więcej oparcia masz w bucie, tym lepiej. Zamiast nosić szpilki o szerokości ołówka, w których trudno jest chodzić, noś buty na klinie, które dodadzą nam wysokości, a jednocześnie zapewnią odpowiednie oparcie stopie, palcom, kostkom i kolanom.

Rozciągaj stopy

Kiedy nosimy buty na wysokich obcasach przez cały dzień, warto zrobić sobie kilkuminutową przerwę, aby rozciągnąć stopy. Stawaj na palcach i na piętach, aby rozciągnąć mięśnie. Dzięki temu zapobiegniemy bólowi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama