Reklama

Wiele Polek popełnia ten błąd. Lakier nadaje się już tylko do kosza!

Prawidłowe przechowywanie lakierów do paznokci pozwala na przedłużenie ich żywotności i zachowanie jakości. Miejsce powinno być suche i pozbawione zbyt dużej ilości światła, dotyczy to szczególnie lakierów hybrydowych. Jak prawidłowo przechowywać lakiery do paznokci? Jakich błędów nie popełniać? Zdradzę ci sekret co zrobić, by dłużej cieszyć się ich dobrą jakością.

Jak przechowywać klasyczne lakiery?

W swoim zapasie posiadam zarówno lakiery klasyczne, jak i hybrydowe. Oba typy potrzebują podobnych warunków przechowywania, ale trzeba zwrócić uwagę na pewne szczegóły. Jest bowiem kilka zasad, których należy przestrzegać, by cieszyć się ich trwałością oraz jakością. Klasyczne lakiery do paznokci powinny być trzymane w szufladzie, na przykład w toaletce. Innym sprawdzonym patentem jest schowanie lakierów do plastikowego pojemnika i umieszczenie go w garderobie lub szafie. Polecam też zadbać o to, by produkty zawsze szczelnie dokręcać. Dzięki temu do środka nie przedostaną się pęcherzyki powietrza. Podczas malowania paznokci pozostawiaj otwartą buteleczkę z lakierem przez jak najkrótszy czas.

Reklama

Jak przechowywać hybrydowe lakiery?

Lakiery hybrydowe, jeszcze bardziej niż klasyczne, są podatne na negatywne działanie światła, a także temperatury. Możesz zauważyć, że lakiery tego typu często umieszczane są w ciemnych butelkach, które mają uchronić je przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Jeśli posiadasz lakiery hybrydowe, zaopatrz się w specjalny kuferek do ich przechowywania. Będą one prostsze w transporcie, a przy okazji bezpieczne. Zawsze trzymaj kosmetyki w pozycji pionowej i dbaj o dokładne dokręcanie zakrętki. Przed użyciem możesz lekko wstrząsnąć buteleczkę, by aplikacja lakieru była łatwiejsza.

Jakich błędów należy unikać?

Ja przede wszystkim odradzam trzymania lakierów klasycznych i hybrydowych w łazience, a także w lodówce. Warunki tam panujące nie są dobre dla tego typu kosmetyków i mogą przyczynić się do utraty odpowiedniej konsystencji. Nie rozcieńczaj lakierów ze zmywaczem do paznokci, gdyż nie pomoże to w odświeżeniu produktu. W takim wypadku lepiej kupić nowy kosmetyk niż marnować przy tym inne preparaty. Pamiętaj o tym, że odpowiednie warunki przechowywania kosmetyków pomogą w zachowaniu wysokiej jakości i przedłużeniu ich trwałości.

Warto zobaczyć:

Wiele osób popełnia ten błąd. Biorą prysznic za krótko

Domowe sposoby na piękne i zdrowe paznokcie przez cały rok

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama