Reklama

Maseczka z jajka: Jak zrobić i jak wykorzystać?

Reklamy i kolorowe etykiety kosmetyków kuszą nas spektakularnymi efektami pielęgnacyjnymi. Mocne włosy i fryzura jak kilka minut po wyjściu z salonu fryzjerskiego? A może promienna i gładka cera bez ani jednej zmarszczki? Co chwilę w drogeriach pojawiają się kolejne kosmetyczne hity, tymczasem może się okazać, że powrót do babcinych sposobów dbania o urodę będzie nie tylko skuteczniejszy, ale też dużo przyjemniejszy dla portfela. Jak wygląda pielęgnacja włosów domowymi sposobami? Co zrobić dla zdrowej cery? Odpowiedzi na te pytania można sprowadzić do jednego produktu: postaw na jajko!

Reklama

Jak zadbać o włosy?

Coraz więcej mówi się o świadomej pielęgnacji włosów. Zakłada ona dokładną analizę związaną z określeniem typu włosów i wyborem odpowiednich kosmetyków oraz czynności pielęgnacyjnych, odpowiadających precyzyjnie naszym potrzebom. Jednym z ważnych zagadnień jest sięganie po kosmetyki jak najbardziej naturalne. A czy może być coś lepszego niż swojskie i łatwo dostępne jajko?

Maseczka z jajka na włosy - przepis podstawowy

Choć potęgować działanie kurzego jajka można na różne sposoby, podstawową wersję maseczki do włosów przygotujemy przy użyciu tylko tego produktu. Stosowanie całego jajka poleca się właścicielkom włosów normalnych. Jeśli mamy do czynienia z fryzurą skłonną do przetłuszczania się, wykorzystajmy wyłącznie białko. Samo żółtko sprawdzi się bardzo dobrze w przypadku suchych włosów ze skłonnością do puszenia. W każdym z tych przypadków jajka trzeba roztrzepać. Liczbę jajek dobiera tak, by nałożyć maseczkę na całą długość włosów. Pozostawmy na głowie przez pół godziny, następnie spłuczmy letnią wodą.

Co zrobić, gdy wypadają włosy? Maseczkę z jajka i olejku!

Oczywiście nie chodzi o przypadkowy olejek, który akurat zalega nam w szafce z kosmetykami. Jajko wykazuje bardzo dobre działanie wraz z olejem rycynowym. Produkt odżywia i wzmacnia włosy, a do tego przyspiesza ich porost. Jest nieodzowny, gdy zauważymy, że w ostatnim czasie na szczotce zostaje dużo więcej włosów niż zazwyczaj. Zastosowanie maseczki z jajka i olejku fantastycznie nabłyszcza włosy. Do jajka wystarczy dodać zaledwie kilka kropel. Nie przesadzajmy z ilością, ponieważ olejek może wpływać na przesuszenie skóry głowy.

By ograniczyć wypadanie włosów i pobudzić wzrost nowych można sięgnąć po połączenie jajka ze zmiksowanym awokado.

Zobacz: Jak prawidłowo stosować suchy szampon?

Uwaga: Jajecznych maseczek na włosy nie należy stosować częściej niż raz na dwa tygodnie. By wzmocnić ich działanie, na głowę dobrze jest nałożyć czepek kąpielowy. Przy okazji ochronimy ubranie przed zabrudzeniem.

Maseczka z jajek na twarz i dekolt

Czasami mamy wrażenie, że nasza skóra jest szara, zmęczona i straciła elastyczność. Z całą pewnością brakuje jej odżywienia! Regeneracyjny zabieg możemy zorganizować w domowym zaciszu bez wydawania majątku i tracenia czasu na dojazd do odległego salonu piękności.

Do zrobienia maseczki na twarz i dekolt potrzebujemy białka oraz jogurtu naturalnego. Pierwszy składnik ubijamy na sztywną pianę i dodajemy do niej jogurt - dwie łyżki stołowe powinny wystarczyć. Mieszamy i tak przygotowaną maseczkę nakładamy na oczyszczoną skórę twarzy na pół godziny. Nie zapominajmy o szyi i dekolcie. Domowy zabieg można przeprowadzać dwa lub trzy razy w tygodniu.

Polecamy: Maseczka z cynamonu: Jak zrobić? Na co pomaga?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama