Reklama

Jak zmniejszyć nos bez operacji?

Wiele osób nie jest zadowolonych z kształtu i wielkości swojego nosa, dlatego decyduje się na operację plastyczną. Nie każdy jednak może sobie na to pozwolić ze względu na koszty. Istnieje też obawa, że zabieg nie przyniesie zadowalających efektów. Warto wtedy wypróbować sposoby na optyczne zmniejszenie nosa i poprawę jego wyglądu. Poniżej przedstawiamy najlepsze metody.

Jak optycznie zmniejszyć nos za pomocą fryzury?

Jeśli twój nos jest za duży i chcesz go ukryć, musisz odwrócić od niego uwagę i podkreślić korzystne cechy twojej twarzy. Warto wtedy zadbać o odpowiednią fryzurę, która zatuszuje mankamenty urody. Aby nos nie rzucał się w oczy, nigdy nie rób przedziałka na środku. Nos wraz z przedziałkiem stanowi wtedy linię dzielącą twarz na dwie połowy i to na niego skieruje wzrok osoba patrząca. Przedziałek na jednym lub drugim boku zaburzy symetrię, zmieni proporcje i odciągnie uwagę od nosa. Niechciane linie twarzy i proporcje nosa podkreślają również gładkie i proste fryzury, włosy zaczesywane do tyłu, prosta grzywka lub ciasno upinane koczki. Lepiej wybieraj asymetryczne, postrzępione fryzury i grzywkę opadającą na boki. Jeśli chcesz upiąć włosy, zwiąż je luźno u góry i zostaw nieco kosmyków otaczających twarz.

Podkreśl usta lub oczy

Za długi, za szeroki czy zakrzywiony nos nie będzie się rzucał w oczy, gdy odwrócisz od niego uwagę, eksponując swoje atuty. Możesz mocno podkreślić usta, malując je szminką na kolor czerwony lub różowy. Innym sposobem jest pomalowanie oczu tak, by zwracały uwagę. Najlepiej lekko je przyciemnić, zastosować eyeliner i mocno wytuszować rzęsy.

Podkreśl brwi

Duży nos jeszcze bardziej wyeksponują cienki i bardziej oddalone od siebie brwi. Nie należy więc ich mocno regulować, tylko jeszcze bardziej podkreślić. Można użyć do tego kredki, żelu utrwalającego czy henny. Zarysowane i widoczne brwi skupią na sobie uwagę rozmówcy.

Jak optycznie zmniejszyć nos za pomocą makijażu?

Aby nos wydawał się mniejszy i zgrabniejszy, warto poznać sprawdzone, makijażowe sztuczki. Z pomocą odpowiednich kosmetyków można poprawić proporcje twarzy i zamaskować niechciane krzywizny czy mankamenty urody. Potrzebne będą ci do tego: podkład, którego używasz na co dzień, produkt do przyciemniania pewnych obszarów (np. bronzer, ciemniejszy podkład, cienie do powiek) oraz produkt do rozjaśniania innych partii (np. rozświetlacz, jaśniejszy korektor czy puder, jasnobeżowe lub waniliowe cienie do powiek).  

Jak wysmuklić szeroki nos?

Przed konturowaniem nosa należy nałożyć na całą twarz podkład odpowiednio dobrany do koloru cery. Jeśli twój nos jest szeroki, możesz go optycznie zmniejszyć za pomocą pionowych linii w jaśniejszych i ciemniejszych odcieniach. Po bokach nosa należy nałożyć podkład lub bronzer o jeden ton ciemniejszy od karnacji, zaczynając od brwi i kończąc na koniuszku nosa. Natomiast na jego grzbiet należy nałożyć korektor czy podkład o ton jaśniejszy od skóry lub rozświetlacz i lekko rozetrzeć palcem. Można również nałożyć róż bliżej nosa, dzięki czemu optycznie zmniejszy się dystans między kośćmi policzkowymi a nosem i ten będzie wydawał się mniejszy.

Jak skrócić za długi nos?

Gdy nos jest za długi, można go optycznie skrócić, nakładając na jego czubek podkład w kolorze ciemniejszym od karnacji. Na koniec wystarczy nałożyć puder w kolorze skóry i rozetrzeć tak, by kolory nie kontrastowały ze sobą i zbyt sztucznie się nie oddzielały. Jeśli nos jest jednocześnie szczupły, można rozświetlić jego boki. To nieco go poszerzy i będzie wydawał się krótszy.

Jak skorygować krzywy nos?

Jeśli twój jest asymetryczny i krzywy, możesz to zatuszować, nakładając jasną kreskę wzdłuż linii nosa. Na boki nałóż puder brązujący i delikatnie rozetrzyj jasną linię. Sztuczna oś symetrii będzie tuszować krzywiznę nosa. Linia nie może zbytnio kontrastować z pudrem, gdyż wtedy stanie się za bardzo widoczna. Przyniesie więc efekt odwrotny od zamierzonego.

Jak optycznie zmniejszyć nos z wyraźnym zaokrągleniem?

Nos może być też wąski w partii górnej, a w końcowej części poszerzać się, przez co tworzy się wyraźne zaokrąglenie. W tym przypadku przyciemnienie boków na całej długości nosa może jeszcze bardziej wyszczuplić górną partię i uwypuklić dolną. Aby wyrównać proporcje, można optycznie poszerzyć węższy odcinek, nakładając na boki jaśniejszy podkład lub korektor, a dolną część nosa wyszczuplić bronzerem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama