Reklama

Jak usunąć przebarwienia po pryszczach?

Pojawiające się na twarzy pryszcze, choć najczęściej są udręką nastolatków, mogą szpecić skórę u osób w każdym wieku. Walka z nimi nie zawsze jest wyrównana, ale tym, którym udaje się z nimi wygrać, czasem pozostaje pamiątka w postaci przebarwień. Na szczęście można łatwo je usunąć - i to w naturalny sposób.

Jak powstają przebarwienia po pryszczach?

Przebarwienia po pryszczach to małe czerwone lub brązowe zmiany, które tworzą się na powierzchni skóry. Powstają wskutek wielu czynników, takich jak nieleczony stan zapalny spowodowany wypryskami, rozdrapywanie i wyciskanie pryszczy, a także brak stosowania filtrów ochronnych w czasie upałów oraz uwarunkowania genetyczne.

Tonizuj skórę

Aby usunąć przebarwienia po pryszczach, nie trzeba sięgać po drogie kosmetyki. Wystarczy zastosować naturalne sposoby. Jednym z nich jest przemywanie twarzy tonikiem z ogórka. Wystarczy zetrzeć na tarce warzywo i odsączyć przez gazę powstały sok. Ogórek posiada witaminy: C (zaliczaną do silnych przeciwutleniaczy, a także A oraz E (najkorzystniej wpływają na kondycję skóry). Sporządzonym specyfikiem wystarczy przemywać przebarwienia po pryszczach minimum dwa razy dziennie.

Siła rumianku

Napar z rumianku łagodzi popularne dolegliwości żołądkowe, takie jak niestrawność lub stany zapalne. Zawiera flawonoidy i witaminę C, które korzystnie wpływają na kondycję skóry. Aby wzmocnić działanie rumianku, do ostudzonego naparu warto dodać sok z wyciśniętej cytryny. Mieszanką wystarczy przecierać przebarwienia po trądziku co najmniej dwa razy dziennie. Efekcie uzyska się gładką, rozjaśnioną oraz oczyszczoną cerę.

Cytryna działa cuda

Jeśli przebarwienia po trądziku nie występują masowo, można je potraktować punktowo za pomocą soku z cytryny. Wystarczy odrobinę nanieść za pomocą wacika kosmetycznego kilka razy w ciągu dnia. Jeśli skóra jest skłonna do podrażnień, można sok rozcieńczyć odrobiną wody.

Odżywcza maseczka

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w domowym zaciszu zafundować sobie domowe spa i nakładać na twarz odżywcze maseczki. Aby w ten sposób pozbyć się przebarwień po pryszczach, wystarczy połączyć startego ogórka z jogurtem naturalnym. Powstałą papkę należy nanieść na twarz lub inne partie ciała i po 20 minutach spłukać pod bieżącą wodą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama