Reklama

Jak schudnąć na twarzy?

Wbrew obiegowej opinii nadmiar tkanki tłuszczowej nie gromadzi się wyłącznie w okolicach tułowia czy ud. Czasami przybieranie na wadze powoduje, że nasze policzki mogą być bardziej pełne, a później także pojawia się tzw. drugi podbródek. Dla wielu osób krągła twarz jest ogromnym problemem, dlatego szukają sposobów na polepszenie swojego wizerunku. Zatem jak schudnąć na twarzy?

Dlaczego nasza twarz się zaokrągla?

Obecność nadmiarowej ilości tkanki tłuszczowej w organizmie to najczęściej wynik naszych wieloletnich zaniedbań żywieniowych. Chyba nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że do tego przyczynia się nieodpowiednia dieta, uboga w błonnik i cenne składniki odżywcze, za to obfita w tłuszcze trans oraz ogromne ilości cukrów i soli. To - połączone z nikłą aktywnością fizyczną - sprawia, że tkanka tłuszczowa może gromadzić się także wokół policzków oraz na szyi, co stanowi problem estetyczny. Na całe szczęście można schudnąć na twarzy, jednak trzeba podjąć kilka zdecydowanych kroków.

Bez diety na twarzy nie schudniesz

Aby pozbyć się tkanki tłuszczowej z twarzy należy postępować tak, jak w przypadku ogólnego odchudzania. Nie może obejść się bez diety, czyli zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń żywieniowych, do których można zaliczyć nadmiar czerwonego mięsa w menu, produktów wysoko przetworzonych, fast-foodów, a także tłuszczów trans. Zmianę przyzwyczajeń żywieniowych warto zacząć od włączenia do menu większej porcji świeżych warzyw i owoców, które obfitują nie tylko w witaminy i minerały, ale także błonnik, który sprzyja sprawnej pracy jelit. Należy przypomnieć, że często proces chudnięcia zaczyna się od twarzy.

Unikaj odwodnienia!

Odwodnienie organizmu jest bardzo niebezpiecznym stanem. Brak wody powoduje, że większość procesów zachodzących w układach ulega spowolnieniu. Na szwank narażone są pamięć i koncentracja, częściej dochodzi do rozdrażnienia, zostaje także spowolnione trawienie, co przyczynia się do wyzwalania mniejszej ilości energii, która potrzebna jest do wykonywania różnych czynności. Odwodniony organizm paradoksalnie magazynuje w tkankach wodę, aby nie dopuścić do całkowitego jej braku - jednak to skutkuje opuchlizną w różnych częściach ciała - a często także na twarzy. Jak zapobiegać odwodnieniu? Należy pić bardzo dużo wody, minimum dwa litry dziennie, a także zrezygnować z produktów, które sprzyjają gromadzeniu się wody w tkankach, czyli soli oraz alkoholu.

Ruch to zdrowie!

Nie trzeba nikogo przekonywać, że aktywność fizyczna jest sprzymierzeńcem pięknej i zdrowej sylwetki. Jeśli zależy nam na wysmukłej twarzy, należy więcej się ruszać. Oczywiście nie trzeba od razu ruszyć na siłownię, ale dostosowywać aktywność stopniowo. Najlepiej zacząć od dłuższych spacerów, jazdy na rowerze przy sprzyjającej pogodzie czy nordic-walking. A czy istnieją ćwiczenia, które ułatwią schudnięcie na twarzy? Oczywiście - można ćwiczyć mimikę, która pomoże utrzymać jędrność twarzy, a także sprawić, że skóra nie będzie obwisła, co nie tylko wygląda nieestetycznie, ale postarza o kilka lat.

Zmień fryzurę!

Co jeszcze można zrobić, aby być szczuplejszym na twarzy? Wystarczy mała metamorfoza, która pomoże optycznie wysmuklić twarz. Wszystko zależy np. od makijażu, który podkreśli atuty urody, a zamaskuje jej delikatne mankamenty. Poza tym można zmienić sposób uczesania. W tym celu warto udać się do fryzjera, który doradzi w jaki sposób dobrać fryzurę do twarzy i tym samym ją wysmuklić.

Sprawdź najnowsze promocje i korzystaj z listy zakupowej ding.pl

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama