Reklama

Jak rozciągnąć jeansy?

Uwielbiasz chodzić na co dzień w jeansach, a ostatnio przybyło ci kilka nadprogramowych kilogramów i ledwo się wciskasz w preferowany model spodni? Nic straconego. Zamiast kupować nowe jeansy, zastosuj domowe patenty, dzięki którym w prosty sposób dopasujesz do swojego nowego rozmiaru te, które masz już w szafie. Poniżej kilka wskazówek, jak rozciągnąć jeansy w praniu ręcznym albo po prostu za pomocą samej wody.


Jak rozciągnąć jeansy w udach, na pośladkach i w pasie?

Rozciąganie jeansów jest zadaniem stosunkowo prostym w wykonaniu. Oczywiście, pod warunkiem, że zmiana w rozmiarze nie obejmuje nadprogramowych 20 kilogramów; tylko co najwyżej kilka. Łatwo się domyślić, że znacznie wygodniej rozciągnąć jeansy w udach czy na pośladkach niż w pasie. Wystarczy w tym celu sięgnąć po butelkę z wodą, nałożyć na nią atomizer i delikatnie spryskać materiał w newralgicznym miejscu - aż będzie wilgotny. Następnie kilkoma silnymi ruchami trzeba rozciągnąć jeansy wszerz w rękach i wciągnąć na ciało. 


Gimnastyka pomoże rozciągnąć jeansy


Teraz pora na odrobinę gimnastyki, która ma niemały udział w rozciąganiu jeansów. Najlepiej w wilgotnych jeansach zrobić kilka przysiadów, kilkanaście razy zgiąć nogi w kolanie - raz prawą raz lewą nogą -  i kilkanaście razy unieść je do góry. W ten prosty prosty sposób kryzysowy fragment spodni szybko się rozciągnie. Na koniec wilgotne jeansy trzeba zdjąć z ciała i odłożyć, aby wyschły. Zamiast gimnastyki do rozciągania jeansów można wykorzystać także taniec (oczywiście w wilgotnych spodniach) albo ćwiczenia na rowerku stacjonarnym. 

Po ponownym założeniu rozciągniętych, ale już  suchych jeansów, warto ćwiczyć dodatkowo przez około 10 minut. W tym czasie jeansy powinny idealnie dopasować się do figury. Najlepiej zrobić kilkanaście przysiadów i kilkanaście energicznych ruchów nogami do przodu (naprzemiennie - raz lewą, raz prawą kończyną dolną).


Jak rozciągnąć jeansy w praniu ręcznym?

Jeansy można także rozciągnąć, piorąc je w rękach tradycyjnym sposobem. Za ciasne spodnie trzeba zamoczyć w misce z letnią wodą z dodatkiem płynu do prania, a następnie wypłukać je w dużej ilości zimnej wody, aby mogły solidnie nią nasiąknąć. Wypranych spodni nie trzeba wyciskać, tylko od razu powiesić je nad wanną, aby woda powoli ociekała po całej długości spodni. Sztuczne substancje, które są reklamowane jako te, które sprawią, że ubranie będzie większe, często prowadzą do uzyskania efektu odwrotnego do zamierzonego - niszczą materiał i przyczyniają się do tworzenia przetarć.

Jak rozciągnąć jeansy na długość?


Jeansy można także rozciągnąć na długość. (Przy czym ta metoda sprawi, że staną się bardziej obcisłe w pasie i na pośladkach). Wystarczy starannie spryskać nogawki wodą i naciągnąć je zdecydowanymi ruchami z góry do dołu. Warto też złożyć wilgotne spodnie na pół, położyć je na podłodze, stanąć na nich w miejscu, gdzie znajduje się talia i pociągnąć nogawki kilka razy do góry.


Zobacz nowe artykuły w promocyjnych cenach na ding.pl

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama