Reklama

Jak pozbyć się siniaków? Niezawodne metody

Chyba nie raz, nie dwa zdarzyło się, że wskutek niewielkiego stłuczenia powstał na ciele siniak. Są wynikiem uszkodzenia naczyń krwionośnych, co objawia się wylewem krwi pod tkanki skóry. Siniaki wchłaniają się samoczynnie po około tygodniu, jednak można przyspieszyć ten proces domowymi sposobami. Zatem, jak pozbyć się siniaków?

Działaj zdecydowanie!

Jeśli zauważyłeś na ciele siniaka, nie zwlekaj, tylko zastosuj najprostszą metodę. Zimny kompres działa rewelacyjnie, ale w ciągu pierwszej doby. Zimno obkurcza naczynia krwionośne, co zapobiega rozprzestrzenianiu się siniaka pod tkankami skóry. Zimny kompres można łatwo wykonać, np. z lodu czy przyłożenia do stłuczenia zwilżonej zimną wodą ściereczki. Warto zabieg powtarzać kilka razy dziennie, jednak nie dłużej niż przez 10 minut jednorazowo.

Ocet!

Nie trzeba nikogo przekonywać, że ocet ma szerokie zastosowanie w kuchni, ale wiele gospodyń domowych uznaje go ekologiczny i uniwersalny środek do czyszczenia. Jednak warto sięgnąć po sprawdzony patent na siniaka. Na czym polega? Wystarczy łyżkę octu rozpuścić w 100ml wody i taką mieszanką moczyć gazę i przykładać do skóry przez kwadrans.

Ciepły okład

Jak wiadomo w ciągu pierwszej doby na siniaki najlepsze są zimne kompresy, które obkurczają naczynia krwionośne. Po tym czasie można sięgnąć po ciepłe okłady, które ułatwiają wchłonięcie się niechcianych zmian pod skórą! Do siniaka można przyłożyć np. termofor - on miejscowo poprawi krążenie i ułatwi wchłonięcie nieestetycznej zmiany.

Okład z kapusty

Inną metodą stosowaną przez babcie był okład z liści kapusty. Dlaczego? Przede wszystkim to zasługa obecnej w niej witaminy C. Można z liści przygotować okłady: jednak przed przyłożeniem do skóry, warto je delikatnie rozbić, aby delikatnie puściły sok!

Warto poza tym włączyć do menu więcej produktów bogatych w witaminę C. To właśnie ona pomaga uszczelnić naczynia krwionośne. Gdzie można ją znaleźć? M.in. w cytrusach, ale też np. papryce czerwonej czy natce pietruszki.

Masaż

Jeśli chcemy pozbyć się siniaków, warto również stosować masaże. Wystarczy kulistymi ruchami potraktować skórę. Warto połączyć masaż z aplikacją maści, które można kupić np. w aptece.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama