Reklama

Genialny patent na nadmiernie przetłuszczające się włosy

Ze świecą wśród nas szukać tego, kto choć raz w sezonie nie miał problemów z nadmiernie przetłuszczającym się włosami. Na szczęście, co jakiś czas pojawiają się coraz to nowe pomysły na walkę z tą przypadłością. Ostatnio dużą popularnością cieszy się patent tiktokerki, która przekonuje, że wystarczą trzy składniki, aby nasza czupryna prezentowała się pięknie i nieskazitelnie przez długi czas!

Reklama


Co zrobić, gdy włosy nadmiernie się przetłuszczają?

Mimo że w sklepach roi się od rozmaitych szamponów czy płukanek, których zadaniem jest wzmocnienie i odżywienie włosów, to wciąż żywy pozostaje problem związany z ich nadmiernym przetłuszczaniem. Codzienne mycie włosów nie jest rozwiązaniem doskonałym, bo osłabia ich kondycję i prowadzi do ich nadmiernego wypadania. Z kolei tak zwane suche szampony pozwalają uzyskać tylko krótkotrwałe efekty. 


Domowa płukanka na przetłuszczające się włosy


Rozwiązaniem problemu nadmiernie przetłuszczających się włosów  - jak przekonuje jedna z tiktokerek - może być domowa płukanka. Jest prosta w wykonaniu i bardzo tania, bo receptura opiera się na trzech składnikach - łyżeczce sody oczyszczonej, łyżeczce octu jabłkowego i szklance gorącej wody. Dwa pierwsze składniki to niezbędne produkty w kuchni. Oba posiadają zdolności antybakteryjne. Zdaniem pomysłodawczyni, wykorzystanie triku zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu i wymaga tylko jednokrotnego mycia włosów w tygodniu.

Jak zrobić domową płukankę na włosy?

Ocet i sodę oczyszczoną trzeba starannie połączyć z ciepłą wodą, a gotową miksturę nałożyć na zmoczone wcześniej i dokładnie rozczesane włosy oraz skórę głowy. Ważne, aby mikstura pojawiła się na całej długości włosów. Trzeba jej przez chwilę pozwolić działać. Po około dwóch minutach trzeba zmyć mieszankę z włosów ciepłą wodą, a następnie dwukrotnie umyć włosy metodą tradycyjną, czyli szamponem. Ostatni etap zabiegu to nałożenie na końce kosmyków odżywki. 

Pierwsze efekty kuracji można zobaczyć bardzo szybko,  bo już po pierwszym zabiegu. Kurację warto wypróbować, bo jest oparta wyłącznie na naturalnych składnikach, które z reguły nie szkodzą, a tylko pomogą!

Planuj zakupy i znajdź najnowsze promocje w sklepach z ding.pl


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama