Reklama

Kilka komplementów, których facet nigdy nie zapomni

Jak sprawić, by mężczyzna zwrócił na ciebie uwagę? Bez względu na to czy znacie się dopiero od pięciu minut, czy jesteście razem wiele lat - żaden mężczyzna nie pozostanie obojętny na komplementy. Doceń jego wygląd, pochwal tężyznę fizyczną, zachwyć się jego zaradnością i nieszablonowym sposobem myślenia. Za pomocą kilku słów możesz sprawić, że on już nigdy nie pomyśli o innej. Jak to zrobić? O kilka komplementów, których facet nigdy nie zapomni.

Postaw na szczerość!

Pochwały na temat wyglądu, pasji czy wyborów życiowych są miłe dla każdego. Zanim jednak zabierzesz się za komplementowanie swojego faceta, pamiętaj o kilku zasadach. Przede wszystkim pochwała musi być szczera i mieć pokrycie w rzeczywistości. "Świetnie wyglądasz" rzucone do kogoś, kto ma na sobie stary dres i jest widocznie zmęczony, może zabrzmieć jak złośliwość. 

Pamiętaj także, żeby nie przemycać w rzekomej pochwale krytyki (np. "Super koszula, nie spodziewałam się tego po tobie") oraz żeby swoim komplementem nie przyczynić się do utrwalania negatywnych postaw i pogłębiania niskiego nastroju (np. "wreszcie schudłeś" wypowiedziane do kogoś walczącego z zaburzeniami odżywiania). Jak zatem komplementować? Podpowiadamy.

Komplementy dla niego: Poproś o pomoc

Kto nie lubi czuć się najbardziej zaradny na świecie? Bliska osoba doceniająca sposób naszego działania potrafi podnieść poczucie własnej wartości na nieznane dotychczas wyżyny. Jeżeli chcesz, aby facet nigdy cię nie zapomniał - koniecznie poproś go o pomoc. Jak to zrobić?

Na stacji benzynowej wpadł ci w oko przystojniak czekający za tobą w kolejce do dystrybutora? Poproś go o pomoc w nalaniu paliwa. Już zatankowałaś? Zapytaj o to czy, nie wie jak sprawdzić ciśnienie w oponach czy wymienić płyn do spryskiwaczy i koniecznie zgódź się na to, żeby zrobił to za ciebie. Po wszystkim wystarczy, że powiesz "bez pana nigdy bym sobie nie poradziła". Kilka minut później prawdopodobnie będziecie umawiać się na randkę!

Jesteście parą od lat? Poproś go o wykonanie drobnej naprawy w domu, wniesienie zakupów czy odkręcenie słoika. Wystarczy później rzucić ciepłe "ty to zawsze mi najlepiej mi pomożesz", aby partner poczuł się doceniony i zapamiętał twoje słowa na długo.

Doceń wysiłek!

Kobiety dobrze to znają: wystarczy, że on nie zauważy twojej nowej fryzury czy ubrań i twoja samoocena spada. Załóż, że to działa w drugą stronę i daj znać, że zauważasz zmiany w jego wyglądzie. Zamiast ulubionego rozciągniętego swetra założył koszulę? Nie szczędź zachwytów nad zmianą podejścia do sposobu ubierania. Był u barbera, aby uporządkować brodę i fryzurę? Doceniaj jego nowy image i trud wkładany w zmianę wizerunku!

Podobnie postępuj, gdy rzecz tyczy się pracy nad sylwetką. Jeżeli trenuje od lat, pewnie przywykłaś już do jego umięśnionego ciała. Komplement tyczący się nienagannej figury czy świetnie wyrzeźbionych bicepsów z pewnością będzie dla niego miłym zaskoczeniem, jednak dużo większą przyjemność sprawi mu pochwała takich cech jak upór i konsekwentne dążenie do celu. Jeżeli dopiero zapisał się na siłownię czy rozpoczął przygodę z bieganiem - chwal jego zapał. Będzie to dla niego znak, że zauważasz i doceniasz jego ciężką pracę!


Jak skomplementować mężczyznę - pochwal jego wyjątkowość

Poczucie bycia jedynym w swoim rodzaju bardzo podbudowuje ego i sprawia, że jesteśmy pewni siebie. W końcu nikt z nas nie chce wtapiać się w tłum. Docenienie wyjątkowości z pewnością jest jednym z tych komplementów, których facet nigdy nie zapomni.

Czyta książki? Przytocz spadające statystyki czytelnictwa i doceń jego próby zmiany rzeczywistości. Uczy w szkole i przygotowuje nieszablonowe lekcje dla uczniów? Doceniaj jego niezwykłą pasję i zapał do edukacji. Wyjątkowość może przejawiać się nie tylko w hobby czy pracy, ale i w sposobie myślenia - doceń wartości, które wyznaje lub jego sposób rozwiązywania problemów. Warto także zwrócić uwagę na wybierane przez niego rzeczy - ciuchy, buty, wypijane alkohole - wszystko może stać się przyczynkiem do komplementu o byciu wyjątkowym i niepowtarzalnym.

 


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama