Reklama

Jakie są korzyści płynące z pocałunków?

Istnieje wiele rodzajów pocałunków - można za ich pomocą wyrazić rozmaite uczucia i emocje. Jednak, niezależnie od okoliczności, korzyści zdrowotne wynikające z całowania się są naprawdę zdumiewające. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej wystarczy zerknąć na poniższy artykuł.

Reklama

Obniża ciśnienie krwi

Namiętne pocałunki przyspieszają pracę serca, prowadzą do rozszerzenia naczyń krwionośnych i pomagają krwi łatwiej dotrzeć do wszystkich narządów naszego organizmu. Pozwala to na obniżenie ciśnienia krwi do normalnego poziomu, co jest ogromną zaletą dla osób cierpiących na nadciśnienie.

Zmniejsza bóle menstruacyjne i bóle głowy

Niektórzy eksperci twierdzą, że całowanie może położyć kres uciążliwym bólom głowy i bólom menstruacyjnym. Efekt ten zachodzi dzięki rozszerzaniu się naczyń krwionośnych, które zachodzi gdy odczuwamy przyjemność.

Zapobiega ubytkom

Jest nieuniknione, że podczas całowania dojdzie do wymiany śliny. Znacząco zwiększa ona swoją objętość w jamie ustnej. Prowadzi to do skuteczniejszego eliminowania płytki nazębnej, która jest główną przyczyną próchnicy.

Poprawia nastrój

Podczas pocałunku zwiększa się produkcja specjalistycznych hormonów, odpowiedzialnych za odczuwanie radości. Wśród nich znajdują się np. dopamina, serotonina i oksytocyna. Podwyższone poziomy tych hormonów w organizmie zapewniają nam uczucie radości i błogiej przyjemności.

Pomaga w spalaniu kalorii

Częste pocałunki to wspaniały sposób na pozbycie się nadmiaru kalorii - każdy namiętny pocałunek potrafi spalić od ośmiu do szesnastu kalorii.

Poprawia nasze poczucie własnej wartości

Częste całowanie się może znacząco poprawić naszą samoocenę. Dzięki nim czujemy się bardziej atrakcyjni i pożądani. Działa to praktycznie w przypadku każdego człowieka, bez względu na jego wiek lub płeć.

Pocałunek jako dowód miłości

Pocałunek jest najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy dana osoba potrafi wywołać w nas prawdziwą burzę emocji. Często wystarcza tylko jeden, aby mieć pewność, co właściwie czujemy do tej osoby.

A co z przytulaniem?

Czułe uściski dają człowiekowi liczne korzyści, których nie potrafią zapewnić pocałunki. Są one zdecydowanie bardziej efektywnym sposobem pomocy dla osób cierpiących na wysokie ciśnienie krwi - obniżają je znacznie szybciej. Przytulanie się również zwiększa produkcję niektórych hormonów, które uwalniają oksytocynę - substancję zapewniającą nam poczucie szczęścia i przyjemności.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama