Reklama

Jak rozpoznać, że podobasz się chłopakowi?

Wpadł ci w oko chłopak, ale nie masz pewności, czy ty podobasz się jemu? Zależy ci, żeby nawiązać bliższą relację, lecz nie masz pewności, czy on również interesuje się tobą? Oto kilka sygnałów, na które warto zwrócić uwagę.

Reklama

Drobne sygnały, gesty i słowa

Podoba ci się jakiś chłopak, ale masz wątpliwości, czy odwzajemnia twoje zainteresowanie? Chcesz poznać jego zamiary, ale w taki sposób, by go nie wystraszyć i nie zniechęcić? Zadanie nie jest aż takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy zacząć zwracać uwagę na drobne sygnały, gesty i słowa, których używa. I nie zawsze są one oczywiste: niektóre z nich chłopcy czy mężczyźni wysyłają nieświadomie, inne - już z pełną premedytacją. Na co warto zwrócić uwagę i co nam powie, że wpadliśmy w oko płci przeciwnej?


Żartuje, ale pozostaje niewzruszony

Jeśli chłopak próbuje (albo nawet mu się to udaje) być zabawny, a żarty często są dwuznaczne, cytując klasyka - wiedz, że coś się dzieje. Choć dowcipy mogą być irytujące, a nierzadko jednoznacznie się kojarzące, powinny być brane za dobrą monetę. W ten właśnie sposób chłopcy zwykle radzą sobie z tym, że jakaś dziewczyna bardzo im się podoba. Choć może wydawać się to irytujące lub wręcz opychające - nie daj się zniechęcić. Tego typu żarty najczęściej idą w parze z niewzruszoną pozą chłopaka, mającą na celu pokazanie, że tak naprawdę wszystko mu jedno. Często to tylko poza, a pod pozornym "olewaniem" kryje się rzeczywiste zainteresowanie. 

Uśmiech i kontakt wzrokowy


Jeśli uśmiech nie schodzi mu z ust, staje utrzymuje kontakt wzrokowy i mimo drobnych uszczypliwości, pozostaje uprzejmy - możesz mieć pewność, że przejawia zainteresowanie twoją osobą. Tak właśnie względem dziewczyn zachowują się chłopcy, które im się podobają. Najczęściej nie radzą sobie ze swoimi uczuciami i nie potrafią ich okazać w inny sposób. To sygnały, na które warto zwracać uwagę, ponieważ zwykle są nieświadome - cały czas obserwują twoje reakcje i nie potrafią powstrzymać uśmiechu, mniej lub bardziej oczywistego i rzucającego się w oczy. Podobnie podświadoma jest uprzejmość - miłe słowa, gesty czy wręcz konkretne czynności.


Żarty na temat związków i spraw intymnych

Chłopcy często przejawiają swoje zainteresowanie płcią przeciwną poprzez żarty. I zwykle są to dowcipy ze spraw intymnych. Bliższe relacje, związki, sprawy kobiece - jeśli w twojej obecności chłopak żartuje właśnie z tych tematów, możesz podejrzewać, że się tobą interesuje. Żarty i dowcipkowanie to sposoby, w jaki chłopcy radzą sobie z tematami, z jakimi wcześniej nie mieli styczności. Ale nie mogą przecież źle wypaść w oczach swoich kolegów! Nie oburzaj się więc, jeśli usłyszysz dwuznaczny żart na temat kobiet - właśnie tak chłopcy wyrażają swoje zainteresowanie.

Zauważa nowe buty i fryzurę


Wierzcie lub nie, ale młodzi mężczyźni prawie nigdy nie zwracają uwagi na nowe buty, sukienkę czy fryzurę u płci przeciwnej. Chyba że dziewczyna naprawdę mu się podoba i chce on zdobyć jej uznanie. Można więc zrobić pewien niegroźny test i założyć coś nowego, uczesać się w odmienny sposób lub delikatnie pomalować - jeśli chłopak zauważy zmianę, możemy mieć pewność, że "coś jest na rzeczy".


Nie pozwól się zniechęcić!


Chłopcy często udają niewzruszonych - nie dajcie się zmylić. To jeden z najbardziej typowych oznak, że mu na was zależy. Niedbałość bardzo często jest tylko pozorna, a w rzeczywistości zależy mu na rozmowie i nawiązaniu dalszej znajomości. Nie traćcie więc nadziei, wcześniej czy później okaże się, czy mu zależy - wystarczy tylko chwila cierpliwości. 


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama