Reklama

9 cech, za które kobiety kochają mężczyzn

Istnieje wiele powodów, dla których kobiety uważają mężczyzn za atrakcyjnych. Każda kobieta ma własny gust i upodobania, jednak badania wykazują, że istnieje kilka cech, na które większość kobiet zawsze zwraca uwagę. To zarazem dobra i zła wiadomość. Dobra, bo niektóre z tych cech możesz kontrolować, a zła – nie wszystkie są zależne od ciebie. Oto po co stworzono whisky.

Reklama

Kolczyki, tatuaże i blizny

Istnieje teoria, według której mężczyźni, którzy są okazami zdrowia w sensie fizycznym, mają dobre geny i mogą pozwolić sobie na ryzykowne zachowania. Igły i tusz im nie zaszkodzą. To taki sposób na przechwalanie się ciałem przed potencjalnymi partnerkami.

Pieniądze, pieniądze, pieniądze…

Psychologowie dowiedli, że kobiety wywodzące się z 37 różnych kręgów kulturalnych z całego świata przywiązują wagę do tego, czy ich potencjalny partner potrafi zapewnić sobie stabilność finansową. Nawet panie z Zambii zwracają na to uwagę.

Głęboki głos

Kobiety cenią fizyczną symetrię, ponieważ jest ona wyznacznikiem dobrego zdrowia i dobrych genów partnera, którym planują mieć gromadkę rozkrzyczanych dzieci. Im głębszy jest twój głos, tym większe prawdopodobieństwo symetryczności. Pogódźcie się z tym.

Wzrost

To żadna nowość, że wysocy mężczyźni mają o wiele większe szanse u pań. Ale niscy też zawsze mogą popróbować szczęścia…

Wysportowane ciało

Jeśli widać po tobie, że siłownia to dla ciebie nie odległy i mroczna kraina, wyglądasz jak superbohater (najlepiej Thor), kobiety będą do ciebie lgnęły. Jeśli jednak budową ciała przypominasz postaci z serialu Family Guy, raczej nie masz na co liczyć.

Poczucie humoru

Naukowcy twierdzą, że kobiety przepadają za mężczyznami, którzy potrafią je rozśmieszyć. Mężczyźni natomiast wolą kobiety, które śmieją się z ich żartów.

Postać z jej przeszłości

Kobiety tworzą wewnętrzną mentalną „mapę miłości”, która zawiera różne elementy z ich wcześniejszych romantycznych doświadczeń. Tworzenie takiej mapy zaczyna się w wieku ośmiu lat. To tłumaczy, dlaczego nie miałeś szans u koleżanki z ławki.

Zapach

Nie istnieje konkretny zapach, który działałby na wszystkie kobiety. Badania wykazują, że kobiety traktują zapach podobnie jak głos – są one wyznacznikami symetryczności. Dlatego nie powinieneś za bardzo maskować swojego naturalnego zapachu.

Pewność siebie

Niewiele kobiet zauroczy się miękkim i nieśmiałym podbieraczem ścian, ale też nie padną w ramiona aroganckim i wyniosłym facetom. Prawdziwa pewność siebie powinna mieścić się między brawurą a pokorą, bez obawy, że wydasz się jej mięczakiem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama