Reklama

6 sygnałów, że jesteś w toksycznym związku

Kiedy jesteś zakochana, to łatwo jest przeoczyć wady twojego partnera. Może jest on trochę niecierpliwy i bywa irytujący albo jest roztargniony i zapomina o ważnych zobowiązaniach. Jednak może się okazać, że problem jest bardziej poważny, a twój partner może okazać się złym wyborem. Możesz nie zdawać sobie sprawy, że twój związek jest toksyczny, ponieważ przeoczyłaś ostrzegawcze sygnały. Oto 6 oznak, że jesteś w związku, który musisz przerwać najszybciej jak to tylko możliwe.

Twój partner jest patologicznym kłamcą

Złapałaś swojego partnera na kłamstwie nie raz, nie dwa, a trzy lub więcej razy. I nie mówimy tu o sytuacji, kiedy powiedział, że umył naczynia, a tego nie zrobił. Mówimy tu o dużych oszustwach, które mogą odbić się na twoim związku. Na przykład twój chłopak powiedział ci, że był na konferencji w pracy, a tak naprawdę poszedł do baru albo twoja dziewczyna, aby zwrócić na siebie uwagę, oskarżyła cię o romans z jej przyjaciółką. Jeśli twój partner kłamie, nie czekaj, aż się zmieni, ponieważ nie można budować związku na fundamentach, które zostały już wcześniej naruszone.

Twój partner zdradza cię

Jeszcze gorsze niż kłamstwo jest zdrada, która jest zachowaniem egoistycznym i przebiegłym. Jednak kiedy powtarza się ona wiele razy, to nie wahaj się przerwać takiego związku, ponieważ twojego partnera nie interesują twoje potrzeby i najprawdopodobniej nigdy nie zrezygnuje z robienia nieetycznych rzeczy za twoimi plecami. Zasługujesz na kogoś lepszego i dobrze o tym wiesz.

Twój partner obraża cię

Nieważne czy przejawia się to wyzywaniem cię, obrażaniem czy krzyczeniem na ciebie, to każdy akt takiej agresji, czy to w miejscu publicznym, czy prywatnym, nie jest w porządku. Jedna rzecz to uszczypliwa uwaga od czasu do czasu, a druga to surowe krytykowanie oraz niszczenie pewności siebie drugiej osoby. Twoja druga połówka powinna cię wspierać i podwyższać twoją samoocenę, a także sprawiać, abyś czuła się cudownie każdego dnia. Jeśli tego nie robi, to nawet nie staraj się z nim zostać.

Twój partner kocha cię pod pewnymi warunkami

Nikt nie powinien być traktowany jak brudna ścierka. Kiedy twój partner potrzebuje cię tylko wtedy, kiedy masz mu wyświadczyć jakąś przysługę lub chce bliskości fizycznej, to związałaś się z kimś, kto dba tylko o siebie. Dwoje ludzi będących w kochającym i lojalnym związku, powinni dawać od siebie tyle samo. Jeśli wszystko spoczywa na twoich barkach, to skończ jak najszybciej taki związek.

Twój partner jest chorobliwie zazdrosny

Czasami odrobina zazdrości w związku jest dobrą rzeczą, ponieważ oznacza, to, że dalej pragniecie siebie nawzajem. Jednak innym razem zazdrość może być sygnałem frustracji lub stresu. Jeśli doświadczasz aktów chorobliwej zazdrości ze strony swojego partnera, mimo wielokrotnych na ten temat rozmów, to nadszedł najlepszy moment, aby się z nim pożegnać, ponieważ takie zachowanie jest niesprawiedliwe w stosunku do twojej osoby, szczególnie od kogoś, kto powinien okazywać ci bezwarunkową miłość.

Twój parter nadużywa narkotyków lub alkoholu

Nałogi twojego partnera nie tylko zagrażają tobie, lecz także jego kondycji fizycznej i psychicznej. Pamiętaj, że twoim zadaniem nie jest zmuszenie partnera do rzucenia nałogów, ponieważ nikt nie powinien dźwigać takiego brzemienia. Możesz zaoferować mu wsparcie poprzez skontaktowanie się z jego najbliższymi i zapewnienie mu możliwości leczenia, jednak jeśli zdecydujesz się odejść, to nie oznacza to, że jesteś złą osobą. Po prostu wyżej na twojej liści są twoje szczęście, poczucie bezpieczeństwa i dobrobyt.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama